SSD takınca bilgisayar açılmıyor

Güney Çetin

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, Packard Bell markasına ait eski bir laptop kullanıyorum. Bugün RAM ve SSD aldım, RAM'lar sorunsuz şekilde çalışıyor fakat HDD çıkartıp yerine SSD taktığımda bilgisayar açılmamaktadır. İnternet'de baktığımda BIOS ayarları ile alakalı birkaç ayar görerek yaptıp fakat sorun aynı. HDD'yi tekrar taktığımda cihaz açılıyor. Sebebi ne olabilir, benden istediğiniz bilgiler varsa iletebilirim.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
SSD'nin içine işletim sistemi kurmadıysanız açılmaması doğal.
Bilgim olmadığı için herhangi bir şey kurmadım. SSD taktıkdan sonra cihaza sıfırdan işletim sistemi yüklersem sorun düzelecek midir ? Pek anlamadığım için bu tarz sorular soruyorum kusura bakma ltf.

Bilgim olmadığı için herhangi bir şey kurmadım. SSD taktıkdan sonra cihaza sıfırdan işletim sistemi yüklersem sorun düzelecek midir ? Pek anlamadığım için bu tarz sorular soruyorum kusura bakma ltf.
Ne demek. :)
Düzelir hocam. Windows kurulumu yapmalısınız.
Bilgisayar ne kadarlık? UEFI destekliyor mu desteklemiyor mu öğrenmemiz gerek.
Bazı laptoplarda 2 tane disk yuvası var.
İlk defa duydum hocam. Bizim de bilmediğimiz şeyler varmış. :D

Hocam sorun düzelir internetten nasıl işletim sistemi kuracağınza dair videolar var onlara bakın.

:D
Bende 14 yıllık cihaza Windows 11 kurdum rehberinde ki HP DV9500 laptopta 2 tane 2.5inç disk yuvası var mesela.

SSD'yi takmayabilirsiniz hocam. Servise gönderin.

1) Konuyu doğru düzgün okuyun.
2) Bilginiz yoksa yanlış bilgi vermeyin.
3) Neden SSD'yi takmasın?
4) En kolay yapılacak iş için bile servise git demeyin.

Ne demek. :)
Düzelir hocam. Windows kurulumu yapmalısınız.
Bilgisayar ne kadarlık? UEFI destekliyor mu desteklemiyor mu öğrenmemiz gerek.

Fiyat olarak 3000 TL ye aldım geçen hafta , Packard Bell Easynote TV44HC olarak geçiyor modeli. İ5 İşlemci - GEFORCE 710M. En azından biraz işimi görsün diye 16 gb ram ve 120 gb sdd aldım başka masraf yapmayı düşünmüyorum zaten.

UEFI destekliyor zaten hali hazırda işletim sistemi yüklü flaş belleğim var birazdan kurulum yapıcam.

Herkese yardımları için teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı