SSD ve HDD onarımı yapan program önerisi

mesutsarıkan

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
İşlemci soğutmasında sıkıntı yaşadığım için bilgisayarımı 5-6 kere açmaya çalıştım fakat işlemci ısındığı için bilgisayar kendisini kapattı, soğutma sıkıntısını çözünce SSD olmasına rağmen bilgisayarımın 2 veya 3 dakikada açıldığını gördüm, sorunum ani kapanmadan dolayı oldu diye düşünüyorum. SSD ve HDD disklerimi onarabileceğim, bakım yapabileceğim veya eski haline getirebileceğim bir program var mı?

İşlemci soğutmasında sıkıntı yaşadığım için bilgisayarımı 5-6 kere açmaya çalıştım fakat işlemci ısındığı için bilgisayar kendisini kapattı, soğutma sıkıntısını çözünce SSD olmasına rağmen bilgisayarımın 2 veya 3 dakikada açıldığını gördüm, sorunum ani kapanmadan dolayı oldu diye düşünüyorum. SSD ve HDD disklerimi onarabileceğim, bakım yapabileceğim veya eski haline getirebileceğim bir program var mı?
Hocam galiba onlar program ile yapılamıyor diye biliyorum.

Hocam gariptir ama bilgisayarı kapattıktan sonra PSU şalterini kapatın ve güç tuşuna 10-15 saniye basın veya bas çek yapın. Bende de çok kapatmadan dolayı oluyor öyle bu yöntemi yaptığımda eski açılış hızlarına ulaşıyorum.

1-) Windows tuşu + R kombinasyonu ile Çalıştır uygulamasını açın.
2-) Açılan penceredeki kutucuğa dfrgui.exe yazın.
3-) Açılan Sürücüleri En İyi Duruma Getir uygulamasından SSD diskinizi seçip sağ alt kısımda bulunan En İyi Duruma Getir butonuna tıklayın.
4-) Açılan Sürücüleri En İyi Duruma Getir uygulamasından HDD diskinizi seçip sağ alt kısımdan Çözümle butonuna ve ardından En İyi Duruma Getir butonuna tıklayın.

1-) Windows tuşu + R kombinasyonu ile Çalıştır uygulamasını açın.
2-) Açılan penceredeki kutucuğa dfrgui.exe yazın.
3-) Açılan Sürücüleri En İyi Duruma Getir uygulamasından SSD diskinizi seçip sağ alt kısımda bulunan En İyi Duruma Getir butonuna tıklayın.
4-) Açılan Sürücüleri En İyi Duruma Getir uygulamasından HDD diskinizi seçip sağ alt kısımdan Çözümle butonuna ve ardından En İyi Duruma Getir butonuna tıklayın.
Bu SSD ler için işse yaramaz hem bu onarım yapmaz.

Bu işlem sadece düzgün yazılmamış dosyaları birleştirmeye yarar. Onarım yapmaz azcık araştırıp öyle yazın.
Araştırmanıza bile gerek yok açtığınızda bile yazıyor disk birleştirme olduğunu.

O zaman ne için paylaştınız? Bu işlem Pc'nin performansını çok arttırmıyor zaten. Madem onarım yapmadığını söylüyorsunuz niye kızgın attınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı