SSD ve HDD'ye oyun kurma

lusie

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. WD Blue 1 TB HDD aldım. Birazdan gelecek hangi oyunları HDD hangi oyunları m.2. SSD'ye atayım?
GTA V
Rocket League.
Ark.
The Forest.
R6.
Ranch Simulator.
The Witcher.
Thehunter.
Call of Duty modenwarfare (belki indirirm)
Payday 2
Sea of Thieves.
Forza Horizon 4
Battlefield 1

Son düzenleme:
Online olanları SSD ye Singleplayer hikaye olanları HDD ye kur.
Hayır.

Arkadaşlar selam. WD Blue 1 TB HDD aldım. Birazdan gelecek hangi oyunları HDD hangi oyunları m.2. SSD'ye atayım?
GTA V
Rocket League.
Ark.
The Forest.
R6.
Ranch Simulator.
The Witcher.
Thehunter.
Call of Duty modenwarfare (belki indirirm)
Payday 2
Sea of Thieves.
Forza Horizon 4
Battlefield 1
Hikayeli oyunları SSD ye kurmaya çalış. Yükleme süreleri çok fazla. GTA 5 Witcher Ark i SSD ye kurabilirsin bence eğer yer varsa daha da kurarsın. SSD kaç GB ?

Hikayeli oyunlarda ssd loading süresini düşürür. Online oyunlarda bişi fark etmiyor. Division 2 oynuyorum ben, HDD'den SSD'ye taşıdım, oyun içinde bir şey fark etmedi. Hikayeli oyunlarda fark ediyor ama.

Hikayeli oyunlarda ssd loading süresini düşürür. Online oyunlarda bişi fark etmiyor.
Şuan HDD de Elden Ring ve Long Dark var. SSD'ye kuruluyken de oynadım bekleme süresi şuan niye düşmedi? SSD de neyse şuanda da o kadar bekliyorum oyun 1 saat sonra açılmıyor ki.

Sanki HDD de 20dk bekleyip SSD de 2 saniyede açılıyor gibi yanlış bir algı var. HDD yi övmüyorum ben de lanet bir donanım olduğunu biliyorum ama burada doğru olanı yazmak lazım.

Online oyunlarda HDD kaynaklı yani disk kaynaklı 1 saniyelik donma veya takılma mağlubiyetle sonuçlandırır hele de Battleground oyun oynuyorsan. O kadar uğraş disk yüzünden tek ye 😂
Online oyunlar daha bir akıcılık daha sorunsuz oyun deneyimi isteyen oyunlar o yüzden SSD önerdim. Yükleme süresi online oyunlarda yok sanki.

Şuan HDD de Elden Ring ve Long Dark var. SSD'ye kuruluyken de oynadım bekleme süresi şuan niye düşmedi? SSD de neyse şuanda da o kadar bekliyorum oyun 1 saat sonra açılmıyor ki.

Sanki HDD de 20dk bekleyip SSD de 2 saniyede açılıyor gibi yanlış bir algı var. HDD yi övmüyorum ben de lanet bir donanım olduğunu biliyorum ama burada doğru olanı yazmak lazım.

Online oyunlarda HDD kaynaklı yani disk kaynaklı 1 saniyelik donma veya takılma mağlubiyetle sonuçlandırır hele de Battleground oyun oynuyorsan. O kadar uğraş disk yüzünden tek ye 😂
Online oyunlar daha bir akıcılık daha sorunsuz oyun deneyimi isteyen oyunlar o yüzden SSD önerdim. Yükleme süresi online oyunlarda yok sanki.
Yükleme süresi ile oyun içi akıcılık farklı şeyler. HDD'de disk yüzünden tek yediğinizi söylüyorsanız sizin HDD'de sıkıntı olma ihtimali yüksek. Pubg, Warzone ve Division 2'nin conflict modunu HDD üzerinden oynuyorum ben. Akıcılık şikayetim ya da HDD yüzünden tek yeme takılma gibi durumlar yaşamadım hiç. HDD'yüzünden tek yiyorum diyen varsa dediğim gibi, HDD'sinde sorun olma ihtimali yüksek.
Arada Skyrim oynuyorum. HDD'den SSD'ye taşıdım. Akıcılık aynı, ama oyun içinde olan ara yüklemeler, teleport yüklemeleri, paralı seyahatlerde ki yükleme süreleri falan daha hızlı geçiyor. Tabi ki dediğiniz gibi 20 dakika 2 saniye olmuyor ama 20 saniye 10-15 olsun.

Yükleme süresi ile oyun içi akıcılık farklı şeyler. HDD'de disk yüzünden tek yediğinizi söylüyorsanız sizin HDD'de sıkıntı olma ihtimali yüksek. Pubg, Warzone ve Division 2'nin conflict modunu HDD üzerinden oynuyorum ben. Akıcılık şikayetim ya da HDD yüzünden tek yeme takılma gibi durumlar yaşamadım hiç. HDD'yüzünden tek yiyorum diyen varsa dediğim gibi, HDD'sinde sorun olma ihtimali yüksek.
Arada Skyrim oynuyorum. HDD'den SSD'ye taşıdım. Akıcılık aynı, ama oyun içinde olan ara yüklemeler, teleport yüklemeleri, paralı seyahatlerde ki yükleme süreleri falan daha hızlı geçiyor. Tabi ki dediğiniz gibi 20 dakika 2 saniye olmuyor ama 20 saniye 10-15 olsun.
Hocam sea of thieves var onu da hdd ye atabilirim.

Yükleme süresi ile oyun içi akıcılık farklı şeyler. HDD'de disk yüzünden tek yediğinizi söylüyorsanız sizin HDD'de sıkıntı olma ihtimali yüksek. PUBG, Warzone ve division 2'nin conflict modunu HDD üzerinden oynuyorum ben. Akıcılık şikayetim ya da HDD yüzünden tek yeme takılma gibi durumlar yaşamadım hiç. HDD'yüzünden tek yiyorum diyen varsa dediğim gibi, HDD'sinde sorun olma ihtimali yüksek.
Arada Skyrim oynuyorum. HDD'den SSD'ye taşıdım. Akıcılık aynı, ama oyun içinde olan ara yüklemeler, teleport yüklemeleri, paralı seyahatlerde ki yükleme süreleri falan daha hızlı geçiyor. Tabii ki dediğiniz gibi 20 dakika 2 saniye olmuyor ama 20 saniye 10-15 olsun.

Hocam GTA 5'i SSD'ye kurmak istiyorum. Sea of Thieves'mi Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'mi HDD'ye atayım?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı