SSD ve RAM yükseltmesi sonrası Windows 10 kapanıyor

BaranT0613

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarıma SSD ve RAM takıp formatladım. Aradan 1 hafta geçti. Bilgisayar monitöründeki ekran klavye falan gidiyor. Kasa daha fazla ses çıkararak hala çalışıyor. Ben RAM'de sorun olduğunu düşünüyorum. RAM yükseltmeden önceki takılı olan RAM 1600 MHz idi, sonra yanına bir tane daha RAM taktım. Onun frekans hızı düşüktü. 400-300 yakınları bir frekansı vardı. Bu arada bu olay ilk gerçekleştiğinde mavi ekran vermişti.

Arkadaşlar, bilgisayarıma SSD ve RAM takıp formatladım. Aradan 1 hafta geçti. Bilgisayar monitöründeki ekran klavye falan gidiyor. Kasa daha fazla ses çıkararak hala çalışıyor. Ben RAM'de sorun olduğunu düşünüyorum. RAM yükseltmeden önceki takılı olan RAM 1600 MHz idi, sonra yanına bir tane daha RAM taktım. Onun frekans hızı düşüktü. 400-300 yakınları bir frekansı vardı. Bu arada bu olay ilk gerçekleştiğinde mavi ekran vermişti.

RAM'lerin çipine kadar aynı olmak zorunda.

Bazı RAM'ler uyumsuz olabiliyor, bazen de sorunsuz çalışıyor, RAM'leri teker teker takarak dener misiniz? Bu şekilde sorunun uyumsuzluk olup olmadığını anlayabiliriz.

Bu şekilde.

Dosya Ekleri

• sspc.png
    sspc.png
    23,5 KB · Görüntüleme: 33
  • sspcwqe.png
    sspcwqe.png
    22,4 KB · Görüntüleme: 32

Yeni konular

Geri
Yukarı