SSD yanına HDD takılır mı?

Peyderpey

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim bilgisayarım alalı 2 ay oldu fakat içinde 1 TB SSD var. SSD'ye oyun yüklerken bir yerden sonra çok az yer kalıyor. HDD taksam bilgisayarda yavaşlama olur mu? Olmaz ise HDD önerir misiniz?

HDD performans kaybı yaşatmaz ancak hddye yüklediğiniz oyunlar çok yavaş kalabilir. Hdd ve ssd arasında da 500gb - 1tb modellerde çok ciddi fiyat farkı yok bu yüzden sata ssd düşünebilirsiniz. Hdd alırsanız oyunun açılma süresi çok uzun sürer ve sizi kanser edebilir

Merhaba arkadaşlar. Benim bilgisayarım alalı 2 ay oldu fakat içinde 1 TB SSD var. SSD'ye oyun yüklerken bir yerden sonra çok az yer kalıyor. HDD taksam bilgisayarda yavaşlama olur mu? Olmaz ise HDD önerir misiniz?

Hocam 1TB SSD'ye kaç tane oyun yüklüyorsunuz ki az alan kalıyor? 10 oyun birden oynamıyorsunuzdur herhalde. 256 GB SSD'm varken işkence çekiyordum oyun konusunda şimdi oyunları gözüm kapalı indirip oynuyorum. HDD oyunlarda yavaş olsa da Windows yine SSD'de kalacağından hız değişmez fakat önerim o 1TB SSD'de sadece oynadığınız oyunları oynayın.

Dostum en sevdiğin ve en çok oynadığın bir kaç oyunu SSD'ye kur. Geri kalanı HDD al ve ona kur. 7200 RPM alırsan gene bi nebze iyi olur.

Neden takılmasın? Ben de bu şekilde kullanıyorum bilgisayarımı ve hiçbir problem yaşamadım. HDD'yi sadece depolama için ve eski oyunlarımı oynamak için kullanıyorum.

Hocam 1TB SSD'ye kaç tane oyun yüklüyorsunuz ki az alan kalıyor? 10 oyun birden oynamıyorsunuzdur herhalde. 256 GB SSD'm varken işkence çekiyordum oyun konusunda şimdi oyunları gözüm kapalı indirip oynuyorum. HDD oyunlarda yavaş olsa da Windows yine SSD'de kalacağından hız değişmez fakat önerim o 1TB SSD'de sadece oynadığınız oyunları oynayın.
Ekran görüntüsü 2023-12-29 185548.png
Bunu dediğinizde şunu fark ettim ben oyunları C diskine kurmuşum.Sadece RDR 2 ve GTA 4 ü D ye kurmuşum C diskindeki oyunları silmeden D ye aktaramazmıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı