SSD yazma okuma değerleri nasıl?

alitrovels

Decapat
Arkadaşlar Acer Nitro 5 515-54 model cihazımın SSD verilerini paylaşıyorum. İnternette bir arama yapmama rağmen kesin ve net bilgilere ulaşamadım ve kafam daha fazla karıştı. SSD'nin okuma yazma değerlerini değerlendirir misiniz? Hangi tür SSD sınfına giriyor piyasadaki SSD'lere göre iyi mi kötü mü? 100 üzerinden okuma yazma değerlerine puan verseniz ve 100 puanda piyasadaki en iyi SSD olsa puanınız kaç olur?
Şimdiden teşekkür ediyorum...
Ek Açıklama 2020-04-17 035933.png

Son düzenleyen: Moderatör:
SATA 3 olsaydı 450-500 MB civarı görürdünüz. Bu arkadaş ya M.2 SSD ya da RAPID Mode gibi bir modla RAM'inizi cache olarak kullanıyor. Ama M.2 olması daha olası DDR4 RAM'ler bu değerlerden çok daha iyi sonuç vermeliydi.

Özet olarak ben M.2(PCI_E 3.0x4) SSD diyorum.

Arkadaşlar Acer Nitro 5 515-54 model cihazımın SSD verilerini paylaşıyorum. İnternette bir arama yapmama rağmen kesin ve net bilgilere ulaşamadım ve kafam daha fazla karıştı. SSD'nin okuma yazma değerlerini değerlendirir misiniz? Hangi tür SSD sınfına giriyor piyasadaki SSD'lere göre iyi mi kötü mü? 100 üzerinden okuma yazma değerlerine puan verseniz ve 100 puanda piyasadaki en iyi SSD olsa puanınız kaç olur?
Şimdiden teşekkür ediyorum...
Eki Görüntüle 538049

M.2 NVMe.

SATA 3 olsaydı 450-500 MB civarı görürdünüz. Bu arkadaş ya M.2 SSD ya da Rapid mode gibi bir modla RAM'inizi cache olarak kullanıyor. Ama M.2 olması daha olası DDR4 RAM'ler bu değerlerden çok daha iyi sonuç vermeliydi.

Özet olarak ben M.2(pcı_e 3.0x4) SSD diyorum.

Rapid mode ve RAM'i cache olarak kullanmayı anlamadım. Çok fazla bilgim yok bu konularda açma şansınız var mı? Ayrıca 8 GB RAM ile 16 GB RAM kullanımı fark yaratabilir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı