SSD Yükseltme Sonrası CPU Kullanımının Artması

mustafa ilik

Kilopat
Yer
UK | London
Daha fazla  
Bu konuyu daha öncede açmıştım fakat bir çözüm bulamadım. Dedim herhalde sorun SSD'de olabilir ama sorun SSD'de değilmiş. Önceki SSD Hi-level'di, onu sattım. Samsung 750 EVO aldım.

Sorun şu; Laptop markası Asus x550-jx 12 GB'lık modeli. Bu bilgisayara SSD yükseltmesi yaptım, Win 10 yükledim, CPU kullanımının arttıgını gördüm. SSD ve HDD aynı anda takılı olduğu zaman sistem sıkıştırılmş belleğin sürekli %14-15 lerde gezdiğini gördüm fakat HDD'yi CD-ROM yuvasından çıkardığımda CPU kullanımı direkt düşüyor.

Recep bey bana şöyle bir cevap verdi: HDD kızağını değiştirin. Değiştirdim gene aynı sorunla karşılaştım. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Sistem sıkıştırılmış bellek. Şöyle bir şey daha denedım, şu an HDD takılı değil ,SSD'yi alıp CD-ROM yerıne taktım. Aynı sorunu gene verdi. CD-ROM pin sayısı daha az, SSD'deki pin fazla. Acaba şu uzun olan SSD'ler çözüm olur mu? Bu SSD'ye 260 lira verdim. Lütfen derdime derman olun. 8 aydır bu sorunu çözen olmadı. Artık gına geldi bilgisayarı camdan atacağım diye korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar

Bende aynı sorunu yaşıyorum.Yani SSD yükseltmesinden sonra laptoptan çıkan harddiski CD sürücü yerine taktım ve bilgisayarda fan sesi hiç azalmadı.Daha sonra Görev yöneticisinden baktığımda "sistem ve sıkıştırılmış bellek" isimli görevin %20-25 işlemciyi meşgul ettiğini gördüm.

Tabi sonra çözüm aramaya başladım ve bulamadım.Fakat Biosta boot menüye geldiğimde Cd rom yerine takılan harddiskin görünmediğini farkettim.Sonra bios güncellemesi falan yaptım ama bilgisayar eski olduğu için(Toshıba L755) en güncel biosu 2012 yılına ait ve açıkçası bu işime yaramadı. Yaklaşık bir haftadır hala çözüm bulamadım.Değerli forum yöneticilerimizin ve bilgili arkadaşların bize yardımcı olasını bekliyoruz.

Kalın Sağlıcakla...

Merhabalar

Sorunu ben yaklasik 4 ay sonra cozdum. Aldiginiz HDD kasasinda ufak bir tus olmasi lazim ne ise yariyor bilmiyorum, 2 kademeli bir tus, o tusu diger tarafa cekip oyle deneyin sorun gidecektir. Kasayi cikartip etrafina detaylica bir bakin bayagi kucuk bir tus, ben o tusu 3 - 4 ay sonra ancak gorebildim. Ben her yolu denedim tek sorun kasaydi. Eger sizin kasanizda o tus yok ise baska bir kasa alin ama almadan once gidip bakin.

Üstad Sen bir harikasın hiç bir forumda bulamadığım çözümü sende buldum. Çok Teşekkürler

Yıllar sonra çok işime yaradı abi eyvallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…