SSD yükseltme veya değiştirme

GunsNDaisy

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Kullanmakta olduğum, MSI GE62 6qd Apache Pro model laptopumdaki mevcut 128 GB M.2 SSD'yi, kapasitesi yetersiz geldiği için Samsung 980 NVMe M.2 SSD ile değiştirmek istiyorum ancak herhangi bir dönüştürücü kullanmadan alacak olduğum SSD'yi bilgisayarıma takıp takamayacağımla alakalı kesin bir bilgiye ulaşamadım, bu noktada bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim arkadaşlar. Samsung 980 Pro yerine şunu tercih etmen daha iyi olur diyerek önerebileceğiniz başka SSD önerilerinize de açığım ancak minimum 500GB ve Max 700TL olmasını rica edeceğim.

Bilgisayarımın özellikleri: MSI GE62 6qd Apache Pro Specs
Mevcut SSD modeli: Toshiba-thnsNJ128G8Ny
Yükseltmek istediğim SSD: Samsung 980 M.2 NVMe SSD

Bunun yanı sıra mevcut SSD'yi tamamen emekliye ayırmamak için USB 3.0 bağlantıya sahip bir dönüştürücüyle kullanmak istiyorum, kullandığınız ve memnun kaldığınız dönüştürücüler varsa eğer önermenizi rica ediyorum.

Son düzenleme:
Depolama bilgisinde yazan bu.
1 X NVMe M.2 SSD by PCI-e gen3 X4.
Bahsi geçen M.2 SSD takılır. Desteklikyor.

Depolama bilgisinde yazan bu.
1 X NVMe M.2 SSD by PCI-e gen3 X4.
Bahsi geçen M.2 SSD takılır. Desteklikyor.
Evet hocam ben de aynı şekilde düşünüp sipariş verecektim ancak emin olmak için biraz daha araştırmaya devam ettiğimde ssd'nin fiziksel boyutlarıyla alakalı bir kaç yazı gördüm bu durum kafamı karıştırdı eğer ki uyumlu diyorsanız ve siz ya da arkadaşlar ssd seçimin yanlış bu fiyata şu ssd daha iyi olur şeklinde bir öneri yapmazlarsa siparişi geçeceğim.
Fiziksel boyutlar mevcut ssd için 22x80x3.58 mm , samsung için 22.15x80.15x2.38 yazılmış 0.15 mm'nin çok farkedeceğini düşünmüyorum ancak daha önce ssd değiştirmediğim için de tolerans aralığının montajı etkileyip etkilemeyeceğinden emin olamadım.

Evet hocam ben de aynı şekilde düşünüp sipariş verecektim ancak emin olmak için biraz daha araştırmaya devam ettiğimde SSD'nin fiziksel boyutlarıyla alakalı birkaç yazı gördüm bu durum kafamı karıştırdı eğer ki uyumlu diyorsanız ve siz ya da arkadaşlar SSD seçimin yanlış bu fiyata şu SSD daha iyi olur şeklinde bir öneri yapmazlarsa siparişi geçeceğim.
Fiziksel boyutlar mevcut SSD için 22x80X3.58 mm, Samsung için 22.15X80.15X2.38 yazılmış 0.15 Mm'nin çok farkedeceğini düşünmüyorum ancak daha önce SSD değiştirmediğim için de tolerans aralığının montajı etkileyip etkilemeyeceğinden emin olamadım.

Kalınlık bazında sorun yaşatmaz.
Alınır.Samsung SSD konusunda en iyi markadır. Güncel model 970 serisinden herkes memnundu. 980 aynı şekilde kalitelidir.

Laptop'unuz M.2 SSD destekliyor gözüküyor. SSD 980 işletim sistemi kurmak için uygun bir model değil. O fiyatta çok daha iyi alternatifleri bulunuyor.

Liste böyle uzar gider. Aralarında en mantıklısı SN750 gibi duruyor, attığım linkteki modelde kendi soğutucusu bulunduğu için diğer yerlere göre biraz pahalı.

Laptop'unuz M.2 SSD destekliyor gözüküyor. SSD 980 işletim sistemi kurmak için uygun bir model değil. O fiyatta çok daha iyi alternatifleri bulunuyor.

Liste böyle uzar gider. Aralarında en mantıklısı SN750 gibi duruyor, attığım linkteki modelde kendi soğutucusu bulunduğu için diğer yerlere göre biraz pahalı.
Merhaba hocam, ilgilendiğiniz için teşekkür ederim, söz konusu SSD neden işletim sistemi kurmak için uygun bir model değil öğrenebilir miyim ? Aynı zamanda ince hesapta 22.00'da indirime girmesi beklenen bu ssd hakkında yorum yapabilir misiniz PCIe Gen4x4 olması sorun yaratır mı çok daha düşük okuma ve yazma hızlarında mı çalışır ?

Merhaba hocam, ilgilendiğiniz için teşekkür ederim, söz konusu SSD neden işletim sistemi kurmak için uygun bir model değil öğrenebilir miyim ?
DRAM'less bir model, bu yüzden işletim sistemi kurmak için uygun değil. 64MB HMB kurtarmaz.
Aynı zamanda ince hesapta 22.00'da indirime girmesi beklenen bu ssd hakkında yorum yapabilir misiniz
Fiyatına göre güzel bir ürün. Sorun yaşatmaz.
PCIe Gen4x4 olması sorun yaratır mı çok daha düşük okuma ve yazma hızlarında mı çalışır ?
Bu konu hakkında bilgim yok hocam, yanlış yönlendirme yapmak da istemem. En iyisi bunun hakkında yeni konu açın.

Geri
Yukarı