SSD'den HDD'ye Windows aktarma

A.Berat

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar. Yakın zamanda SSD alacağım fakat merak ettiğim bir şey var. Elbette SSD demek hız demek ve ben bu hızı bilgisayarımın açılışında da etkili olmasını istiyorum. Dolayısıyla Windows'u SSD'ye atmalıyım ama bu iş bu kadar kolay mı? Yani HDD'den Windows'u alıp SSD'ye sürüklemem yeterli mi? Veya bunun için bir program var mı? Şimdiden teşekkürler.

Selamlar. Yakın zamanda SSD alacağım fakat merak ettiğim bir şey var. Elbette SSD demek hız demek ve ben bu hızı bilgisayarımın açılışında da etkili olmasını istiyorum. Dolayısıyla Windows'u SSD'ye atmalıyım ama bu iş bu kadar kolay mı? Yani HDD'den Windows'u alıp SSD'ye sürüklemem yeterli mi? Veya bunun için bir program var mı? Şimdiden teşekkürler.
Maalesef dediğin şekilde yaptığın zaman sistem boot etmeyecek.

Baştan format atmalısın dostum öyle sürüklemeyle falan olacak iş değil en baştan kurman gerekiyor windowsu.

Hayır neden böyle bir şey yapacaksın ki? Yeni temiz SSD'ne temiz windows kur. Harddiskin PC'de takılıyken de sürükle bırak olarak önemli şeylerini SSD'ye atarsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı