SSD'li sisteme HDD almak zorunlu mu?

mahonun köyü

Femtopat
Arkadaşlar PC aldım ve PC'de 480 GB SSD var Adata'nın PC'de harddisk yok almaya gerek var mı? PC zarar görür mü? Dediğim gibi Adata SU630 480GB SSD disk var tek bu harddisk yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kronik sorunlar derken ne demek istiyorsunuz?
SU630 ve SU650 model SSD'lerde hızlı sağlık düşmesi ve düşük okuma/yazma hızları gibi sorunlar var. Aşağıdaki yazıda birkaç başka sorunundan daha bahsedilmiş.

Arkadaşlar PC aldım ve PC'de 480 GB SSD var Adata'nın PC'de harddisk yok almaya gerek var mı? PC zarar görür mü? Dediğim gibi Adata SU630 480GB SSD disk var tek bu harddisk yok.
Bende 120 GB SSD var onda sadece Windows kurdum, birde 1 TB HDD var onu da oyun ve diğer şeyler için kullanıyorum😁

SU630 ve SU650 model SSD'lerde hızlı sağlık düşmesi ve düşük okuma/yazma hızları gibi sorunlar var. Aşağıdaki yazıda birkaç başka sorunundan daha bahsedilmiş.
Bende de aynı marka (SU 630) SSD var fakat kronik sorun illa bir gün sorun çıkarır anlamına gelir mi? Yanlış anlamayın soru anlamında soruyorum. Bende sistemimi yeni aldım, 2 aydır kullanıyorum ve aynı SSD'ye sahibim. Söyledikleriniz beni endişelendirdiği için bilgilenmek istiyorum sadece.

Bende de aynı marka (SU 630) SSD var fakat kronik sorun illa bir gün sorun çıkarır anlamına gelir mi? Yanlış anlamayın soru anlamında soruyorum. Ben de sistemimi yeni aldım, 2 aydır kullanıyorum ve aynı SSD'ye sahibim. Söyledikleriniz beni endişelendirdiği için bilgilenmek istiyorum sadece.
Bu SSD ile ilgili pek çok sorun gördüm. Fakat sorunsuz kullandığını belirten (az da olsa) kullanıcılar vardı. Eğer SSD hızının düşmesi (windows açılma süresinin, oyun yüklenme süresinin artması...) sizin için çok büyük bir problem değilse size çok yansımayacaktır. Ama bunu önemsiyorsanız başınız biraz ağrıyabilir. Kesin sorun çıkar demiyorum ama çıkma ihtimalinin daha yüksek olduğunu söyleyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı