Çözüldü SSD'nin boş alanı durduk yere azaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

f3turan

Hectopat
Yer
Street Ball
Daha fazla  
250GB Kingston A2000 SSD'ye sahibim. Normalde 120GB boş alanım vardı. Şimdi 92 GB boş alanım var. Neden olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Eğer eksik bilgi verdiysem sorun lütfen. Cevaplayacağım.

Sistemim:
AMD Ryzen 5 3400G
Gigabyte B450M S2H
XPG Gammix D10 2x8 16 GB 3000MHz CL16
Corsair Builder Series VS550 ( gri etiketli )
Zalman N3

Diskin 130 GB'si dolu. Hangi klasörün ne kadar yer kapladığını görebiliyorsunuz, o klasörleri araştırarak garip yüksek boyutlu dosyaları inceleyebilirsiniz.

Ek olarak C diskine sağ tıklayıp Özellikler dedikten sonra Diski Temizle'ye gir. Oradan sistem dosyalarını temizleyi aktif hale getir. Bakalım ne kadar boş yer açılacak.

Diskin 130 GB'si dolu. Hangi klasörün ne kadar yer kapladığını görebiliyorsunuz, o klasörleri araştırarak garip yüksek boyutlu dosyaları inceleyebilirsiniz.

Ek olarak C diskine sağ tıklayıp Özellikler dedikten sonra Diski Temizle'ye gir. Oradan sistem dosyalarını temizleyi aktif hale getir. Bakalım ne kadar boş yer açılacak.
Denedim. 43MB boş yer açıldı sadece. Bu arada böyle bir şey nasıl olmuş olabilir? Normalde 120GB boş alanım vardı.

Denedim. 43MB boş yer açıldı sadece. Bu arada böyle bir şey nasıl olmuş olabilir? Normalde 120GB boş alanım vardı.
Dediğim gibi, aynısı bende de olmuştu. Hatta bu foruma katılma amacım buydu, bu sorunu çözmek. Sonra WinDirStat'tan sorunun isminde "Image" geçen (Dosya ismini tam hatırlamıyorum.) bir Windows korumalı dosyadan kaynaklandığını öğrendim.

Bende Users klasörü 7 GB kaplıyor. 58 GB biraz fazla gibi, ilk başta orayı arayın bence.
Kusuruma bakmayın. Tamamen benim dikkatsizliğim. HDD aldığım için steam oyun dosyalarını masaüstüne atmıştım. Dolayısıyla hem steam klasöründe hem de masaüstünde toplam 60GB gibi bir alan kaplıyordu. Masaüstünde bulunan yedek klasörünü sildim. Bir sorun yokmuş. Çok teşekkür ederim.

Kusuruma bakmayın. Tamamen benim dikkatsizliğim. HDD aldığım için steam oyun dosyalarını masaüstüne atmıştım. Dolayısıyla hem steam klasöründe hem de masaüstünde toplam 60GB gibi bir alan kaplıyordu. Masaüstünde bulunan yedek klasörünü sildim. Bir sorun yokmuş. Çok teşekkür ederim.
Rica ederim, sorununuzun çözüldüğüne sevindim. İyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı