SSD'ye geçtikten sonra oluşan sürekli reset problemi

Emir Kandil

Kilopat
Daha fazla  
Yeni aldığım Adata SU650 240GB SSD'yi bilgisayarıma taktım ve sıfırdan format attım.
SSD dışında başka hiç bir değişiklik yapmadım ancak ne zaman oyuna girsem yaklaşık yarım saat içerisinde bilgisayarım sanki elektrik kesilmiş gibi kapanıyor ve akabinde tekrar açılıyor.
SSD takmadan önce böyle bir problem ile kesinlikle karşılaşmamıştım.
Son bir kaç resetlenme olayında yaklaşık bir saniyeliğine (zannedersem) işlemci fanı çok fazla ses çıkarıyor.

Sistem özellikleri:
İntel Core i5 4440
8GB RAM
Sapphire RX 570 Pulse ITX
Adata SU650 240 GB SSD
WD 10EZEX 1 TB HDD
500W PSU

Dediğim şeyi yapmıyorsunuz ki yardımcı olayım.

Eski HDD'nizi taktıktan sonra sorun yaşayıp yaşamayacağınızı soruyorum. Deneyin, ona göre net bir şey söyleyebilirim.

Öyle bir sorun yok efendim.
Aynı sistem aynı oyunlar ancak ssd'ye windows kurup kullanmaya başlayınca böyle oldu.
Dediğiniz şey nedir ben mi anlamadım acaba?
Sistemde hem ssd hem de hdd aynı anda kullanıyorum zaten.

Konu başlığında belirttiğim bilgisayarımı 1.5 sene önce sattım. Birçok problemi bulunuyordu ve çözmek fazlasıyla masraflıydı. Kendime yeni bir bilgisayar topladım ve kısa bir süreliğine konuda da bahsettiğim aynı SSD'yi kullandım. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım, gayet düzgün bir biçimde çalışmaktaydı. Şu sıralarda ise laptopum için kullanmaktayım ve hala bir sıkıntısı yok.

Sorunun SSD'de değil anakartta olduğunu düşünüyorum. Son vakitlerde güç tuşunun bulunduğu alana hafifçe dokunmamda kendini yeniden başlatmakta, açılışta fanlar yüksek hızlarda dönmekteydi. Sorunun net bir çözümünü öğrenemeden yeni bir bilgisayara geçtiğimden dolayı da tam olarak yardımcı olamayacağım.

Geri
Yukarı