SSD'ye kullanılacak sistemden farklı sistemde Windows kurmak

Daha fazla  
Son dönemde bir arkadaşımın kafasını SSD söylemleri ile şişirmiştim ve nihayetinde artık dayanamayıp SSD'ye geçme kararı aldı. SSD bugün itibarıyla elime geçecek. 250 GB Kingston marka bir M.2 SSD. Benim bilgisayarımda 16 GB (2x8) 2933 MHz RAM, i7 10750H, GTX 1650 bulunuyor. Ekran kartım NVIDIA, işlemcim Intel. Arkadaşımın bilgisayarında 4 GB Single channel RAM, AMD işlemci ve Ryzen ekran kartı bulunmakta. Bu bahsi geçen yeni aldığımız SSD'ye ben belirtilen özelliklere sahip kendi notebookumda Windows kurup arkadaşımın belirtilen özelliklere sahip notebookuna takarsak bir düzensizlik, bir hata meydana gelir mi?

Ek açıklama: Daha önce açılmış 2 başlık dikkatimi çekti, birinde Windows'un sürücüleri kendisinin yüklediğini ve X bilgisayarında kurma dahilinde o bilgisayarda olan donanıma göre sürücü yükleyeceği yazılmış, bir diğerindeyse herhangi bir sorun olmayacağı ve hatta SSD'yi masaüstü bir bilgisayarda kurup notebooka bile takılabileceği yazılmış. Hangisi doğru bilemedim. Bu yüzden tekrar konu açmak zorunda kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki bilgisayarda da Bios'ta başlangıç ayarlarında UEFi veya MBR seçimi aynı olmalı.
Windows çalışır.
Yeni bilgisayardaki sürücüleri yükler, günceller.
Siz de gereksiz sürücü ve yazılımları kaldırırsanız pek sorun kalmaz.

Hocam niye böyle bir şey yapma gereği duydunuz ki? Arkadaşının PC'de bir sıkıntı mı var?
Arkadaşım haftasonuna kadar bilgisayarı bana teslim edemeyecek. SSD bugün elime geçecek. Ben bugünden kurulumu yapayım bilgisayarı aldığımda yalnızca takması kalır diye düşündüm.

Aceleye getiriyorsunuz hocam. Zaten hafta sonuna kadar takılamayacak hafta sonuna kadar bekleyin. Gereksiz uğraşırsınız sürücüdür şudur budur. Windows kurmak zaten 25-30 almaz.
Evet donanımsal farklılıkları da göz önünde bulundurunca bekleyip kullanılacak olan cihazda kurmak en mantıklısı gibi geliyor.

Daha dur, bu geçe hem benzine hem motorine zam gelecek. :)
1646659485196.png
Ben zamdan önce almıştım. Ondan sonra fiyatı 2-3 kat çıktı bir de şu an zamlandı.

Yeni konular

Geri
Yukarı