SSD'ye Windows Kurmak

Hyperion33

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Wirtschaftsinformatiker
Herkese merhaba. SSD'ye sistem kuracağım ancak harddiskte de sistem var. HDD'yi nasıl sıfırlamalıyım depoloma olarak kullanmak ve bazı oyunları kurmak için? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'deki verileri yedekleyin. Kurulum esnasında SSD ve HDD dahil tüm alanları biçimlendirin ve istediğiniz şekilde tekrar ayırın. İşletim sistemini SSD'ye kurduktan sonra yedeklerinizi alırsınız. Sonrasında istediğiniz oyun ve uygulamaları SSD veya HDD'ye kurarsınız.

Tavsiyem bir program aracılığı ile HDD'yi SSD'ye kopyalamanızdır. Tekrar kurulum ile uğraşmaz bilgisayarınızı aynı şekilde kullanmaya devam edersiniz. Tabi SSD'nin kapasitesi yeterli ise. C sürücüsünü kopyaladıktan sonra HDD'nin C bölümünü biçimlendirebilirsiniz.

HDD üzerinde ihtiyacınız olan veriler yoksa format aşamasında diski biçimlendirip sıfırlayabilirsiniz. Fazladan bir işleme ihtiyaç yok devamında SSD üzerine temiz Windows kurulumuna devam edersiniz.

Neden oyunları HDD'ye kuruyorsunuz? SSD almanın anlamı nedir ki o zaman? Amaç sadece PC'nin 3-5 saniye daha erken açılması mı? SSD depolama alanı yeterli ise sadece SSD kullanın bence veya HDD yi de kuracaksanız, ne var ne yok HDD ye kurupta sadece SSD de Windows'un olması saçma olur. :/

Neden oyunları HDD'ye kuruyorsunuz? SSD almanın anlamı nedir ki o zaman? Amaç sadece PC'nin 3-5 saniye daha erken açılması mı? SSD depolama alanı yeterli ise sadece SSD kullanın bence veya HDD yi de kuracaksanız, ne var ne yok HDD ye kurupta sadece SSD de Windows'un olması saçma olur. :/
Sistemi daha hızlı kullanmak istiyorum ve imkanım olsa oraya kurardım oyunları. Online oyunları yine SSD'ye kuracağım ancak 70 80 GB oyunları oraya kurmayı düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı