SSD'yi 1 TB'a yükselttikten sonra RAM kullanımı arttı

add1ctive

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
msi b460m a pro
İşlemci
i5 10400f
Herkese iyi günler öncelikle. Yaklaşık 5 gün önce SSD'mi değiştirip 128 GB'den 1 TB'ye yükselttim. Bu işlemden sonra bilgisayarımda inanılmaz bir bellek kullanımı oluşmaya başladı, oyunlar zar zor açılıyor veya açıldıktan birkaç dakika veya saat sonra kapanmaya, ekranda görüntü gidip gelmeye başladı. Bu sorunun çözümü nedir veya bu sorun neden oluyordur? Bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi?

Ufak bir artış olsa belki SSD cache için ayırmıştır diyeceğim ama söylediğiniz durum normal değil. SSD değiştirdikten sonra sürücüleri eksiksiz kurdunuz mu? Disk değiştikten sonra yeniden format atmışsınızdır o sırada bir sürücede sorun olmuş olabilir.

Ufak bir artış olsa belki SSD cache için ayırmıştır diyeceğim ama söylediğiniz durum normal değil. SSD değiştirdikten sonra sürücüleri eksiksiz kurdunuz mu? Disk değiştikten sonra yeniden format atmışsınızdır o sırada bir sürücede sorun olmuş olabilir.
Her şeyi eksiksiz kurdum. En başta sadece ekran kartının optional driverini indirmiştim, onu da bir eski sürümü indirerek düzelttim. Fakat 1 TB HDD'de çalıştırdığımda oyunu böyle bir sorunum olmuyordu, şimdi 1 TB SSD'de oluyor. RAM 8 GB acaba SSD'ye göre RAM düşük mü kaldı diye düşünüyorum?

Acaba Windows pagefile dosyası oluşturmuyor mu? Ayarlar-Sistem-Gelişmiş Sistem Ayarlarında, Gelişmiş sekmesine geldiğinizde Performans ayarları tuşuna basınca açılan pencerede, gelişmiş sekmesinde sanal bellek ayarları nasıl? (Windows'um Türkçe değil ayarların ismi tam olarak bunlar olmayabilir ama benzerlerdir.)

Bu şekilde.
Acaba Windows pagefile dosyası oluşturmuyor mu? Ayarlar-Sistem-Gelişmiş Sistem Ayarlarında, Gelişmiş sekmesine geldiğinizde Performans ayarları tuşuna basınca açılan pencerede, gelişmiş sekmesinde sanal bellek ayarları nasıl? (Windows'um Türkçe değil ayarların ismi tam olarak bunlar olmayabilir ama benzerlerdir.)

Dosya Ekleri

• sanal.jpg
    sanal.jpg
    55,8 KB · Görüntüleme: 15

Geri
Yukarı