SSD'yi C yapmak

KaanK

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Yakın bir zaman içerisinde Samsung 850 EVO 250 GB SSD alıcağım. Şuan da bilgisayarımda 1 TB'lık bir harddisk takılı ve bu 250 GB C ve 750 GB D olmak üzere 2'ye ayrılmış durumda. Alıcağım SSD'yi C yapıp şuan ki C'yi D'ye katmak istiyorum. Fakat D'yi de silmek istemiyorum çünkü içinde tüm dosyalarım oyunlarım mevcut. Böyle bir durum söz konusu olabilir mi ? Olursa nasıl yapabilirim? Teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
İstediğin şey mümkün dostum. Şöyle ki harddiske hiç dokunmadan sistemi ssd'ye kurarsın. Sonra bilgisayarım/yönet/disk seceneklerinden c bölumunu yani sistemin kurulu oldugu bolumu silerek hic veri kaybetmeden d bolumune ilave edersin.

Mümkün dostum. İşletim sistemi yüklerken disk bölümüne geldiğinizde,
1:C'yi biçimlendirip alt kısımdan sil deyin.
2: D'nin üzerine gelip alt kısımdaki genişlet butonunu tıklayarak çıkan rakamı değiştirmeden tamam deyin.
Böylece c'yi tamamen silip d'ye eklemiş olursunuz. Ardından ssd'yi seçerek işletim sistemini ona yükleyin. İyi akşamlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı