SSD'yi HDD'ye klonlama

SkyWalkerTr

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi forumlar.
Eğer bu konu önceden açılmışsa aramama rağmen bulamadım, kusuruma bakmayın.
Arkadaşlar ben ASUS ROG GL752VL model laptop kullanıyorum. Şu an bilgisayarımda 128 GB SSD 1TB harddisk bulunuyor, ben bilgisayarımdaki SSD'yi değiştirip yerine Samsung Evo 970 alacağım ama şöyle bir sorunum var. Şu an SSD yuvam dolu olduğu için önce şu an kullandığım SSD'deki verileri hard diske atmam gerekiyor. Hard diskimde yeterli yer var fakat içinde zaten dosyalar olduğu için birkaç sorun olabileceğini, o yüzden biçimlendirip boşaltmam gerektiği söylendi. Böyle bir şey yapmama gerek var mı ya da direkt klonlama yapabilir miyim ya da hard diski bölüp bir sanal disk oluştursam oraya klonlama yapabilir miyim? Bu verilerim için bir sorun oluşturur mu? Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD yi HDD ye klon yaparsanız HDD içindeki verileri kaybedersiniz. Ancak Acronis ile SSD nin yedeğini HDD ye alıp sonra yeni SSD ye geri yükleme yapabilirsiniz. Youtube a Acronis yazın bir çok Türkçe kaynak mevcut. Rehberleri takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz.

teşekkürler deneyip sonuçları bildireceğim
SSD yi HDD ye klon yaparsanız HDD içindeki verileri kaybedersiniz. Ancak Acronis ile SSD nin yedeğini HDD ye alıp sonra yeni SSD ye geri yükleme yapabilirsiniz. Youtube a Acronis yazın bir çok Türkçe kaynak mevcut. Rehberleri takip ederek rahatlıkla yapabilirsiniz.
bir sorum daha olacak d ye imaj alırsam bilgisayarı o imajla çalıştırabilirmiyim dediğim gibi sistem c de ve c yi değiştireceğim

Son düzenleme:
teşekkürler deneyip sonuçları bildireceğim

bir sorum daha olacak d ye imaj alırsam bilgisayarı o imajla çalıştırabilirmiyim dediğim gibi sistem c de ve c yi değiştireceğim

D diskine aldığınız imaj ile çalışmaz o imajı başka bir diske geri yükleme yapmanız gerekir. D diskinden çalışacak şekilde yaparsanız D diskinde olan verileri kaybedersiniz. Yedekleme imkanınız yok ise D diskine klon yapmayın yedek imaj alın sadece.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı