SSHD'den SSD klon Recovery sorunu

Teşekkürler ama yapmak istediğim sadece bütün disk dosyalarını SSD ye kopyalamak aynı şekilde.
Tamam işte, öyle yapacaksınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Teşekkürler ama yapmak istediğim sadece bütün disk dosyalarını SSD ye kopyalamak aynı şekilde.

Ama ilk mesajınızda bölümleri de klonlamak istediğinizi yazmışsınız.
Mevzu sadece dosyaları kopyalamak ise kopyala yapıştır kullanın Windows üzerinden. Bölümler de klonlansin istiyorsanız acronis bu işin en etkili yöntemi.

Acronis buldum bu sefer kopyalamayı başardım fakat recoveryde sorun verdi. Hiç uğraşmadan usb ile format atıp driver ve belli başlı yazılımları kendim yükleyeceğim teşekkürler.

Acronis buldum bu sefer kopyalamayı başardım fakat recoveryde sorun verdi. Hiç uğraşmadan usb ile format atıp driver ve belli başlı yazılımları kendim yükleyeceğim teşekkürler.

Her şeyi doğru yaptığınız halde klonlama yine olmuyor ise SSHD kaynaklı sorun yaşıyor olabilirsiniz. Çünkü normal disk ve sürücülerde bulunmayan SSD önbellek kısmı farklı bir bölüm gibi görünüyor olabilir. Ve bu bölüm mevcut SSHD içindeki özel kontrolcü ile kullanılıyor. Bu kontrolcünün yeni SSD de bulunmaması klonlama işlemini başarısız kılıyor olabilir.
Tabi bu sadece benim tahminim.

Malesef sizin dediğiniz gibi bir problem var sanırım. Usb den windows 8.1 kurdum. Bu seferde orjinal sistemdeki driver ve yazılımlar uyumsuz gözüküyor yükleyemiyorum bazı programları garip şekilde. İki işletim sistemide windows 8.1 single language olmasına rağmen

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı