Standart Bir Mouse ile Pahalı Bir Mouseun Arasındaki Farkı Nedir?

bloudosia

Kilopat
Merhaba, G300S kullanıyorum, bu mouse ile Rival 310 ve 600 tarzı mouseların ne farkı olabiliyor oyun tecrübemi değiştirebilecek? Veya arıcak 310 ile 600 arası fiyat farkına değecek bir değişiklik var mı? Teşekkürler.

Sensör, malzeme, hem sol hem sağ elde kullanılabiliyor olması, modülerlik (mesela çıkarıp takılabilen ağırlıklar), ele uygun boyutta bir fare olması, yazılımsal destek, makro atama imkanı...

Mouselar seviyesine göre üretilir G300S 150TL falandır diye tahmin ediyorum onun yapabildikleri sınırlı. Mesela onu 2500 DPI'ın üstüne çıkaramazken başka mouselar bunun 5 katına ulaşabiliyor. Sensör var mesela lazer sensör mü başka bir şey mi bunlarda katılıyor içine. İçerisinde kullanılan teknolojide önem gösteriyor mesela. Birde iş görmemesine rağmen ışıklı pavyonlu pahalı ürün üreten şirketler var ismini vermeyeyim baş harfi razor

Yeni Rival'leri ben pek beğenmedim. Yerinizde olsam Rival 110 tercih ederdim. Ben de Kinzu v3 kullanıyorum. Artık satılmıyor, 4 sene önce almıştım ve hala kullanıyorum. Çok memnunum Steelseries ürünlerinden. QcK mousepad için de aynı şey geçerli. Hâlâ ilk günkü gibi, arada toz kapıyor, makineye atıyorum. :kıkırda:

Sensör, rapor hızı (Hz demek bu oyunlarda buna sensörde dahil oyundaki performansını çok etkiliyor bu düşük olursa eğer CS:GO'da mesela hızlı döndürmeye çalıştığın anda bazen mevlana gibi dönmeye başlar),tutuş hissiyatı, uzun ömür, malzeme, kalitesi, görselliği, makro yazılımsal destekler ve bunun gibi birçok şey bu fiyatlar boşuna değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı