Standart VGA Grafik Bağdaştırıcısı problemi

Apelion_Enes

Femtopat
Daha fazla  
Bu konu neredeyse her platformda açıklanıyor fakat çözememiş bazıları var benim gibi.
Sıkıntı Battlefield 3'ü başlatmaya çalıştığımda aldığım iki farklı errorden kaynaklı.
D3D diye bir hata almıştım diğerini hatırlamıyorum fakat gpu dirverını güncellemem gerekiyordu.
Normalde bu işlemi çok yaptım amd'nin güncelleme sorununa alışığım fakat bu defa farklı bir sorun var.

Laptop kullandığım için onboard gpu zaten iğrenç bi intel 3000 series kart. Asıl oyunlara lazım olan kart AMD Radeon HD 6470M.
Eski driverları silip hem inteli güncelledim hem amdyi.

Asıl sorun şu : 6470m driverını hem HP'nin hem de AMD'nin resmi sitesinden indirip gerektiği gibi kurmama ve Catalyst programı düzgün bir şekilde açılmasına rağmen ne 3D ayar sekmesi var ne de görmek istediğim donanım kimliği bilgileri. Ayrıca bu güncellemelerden sonra AYGIT YÖNETİCİSİ'nde hala AMD radeon vsvs yerine Standart vga yazıyor ve sarı ünlem var.

Herhangi bir oyunu açtığım zaman fps ve dokulardan anladığım kadarıyla amd ekran kartı aktif bile olmuyor.

Driver Booster kullandığım zaman Intel normal bi şekilde güncellendi ve sorunsuz çalışıyor. Fakat Amd ekran kartını güncellemeye çalışınca 6000M series (2013) yerine 7400M series (2016- ekran kartı zaten 2011 model mi ne) diye bi driver yüklüyor (aygıt yöneticisinde gözüken ismi bu 7400m) Ve oyuna girince yine aktif olmuyor. Format atmayı düşünüyorum fakat formattan sonra yapacağım işlemleri zaten çoktan yaptım.

Donanım kimlikleri:
PCI\VEN_1002&DEV_6760&SUBSYS_1669103C&REV_00
PCI\VEN_1002&DEV_6760&SUBSYS_1669103C
PCI\VEN_1002&DEV_6760&CC_030000
PCI\VEN_1002&DEV_6760&CC_0300

Asıl merak ettiğim C:\Windows\System32\drivers konumundaki vgapnp.sys dosyasını iptal etmenin yolu var mı - etsek işe yarar mı?

Laptobum HP Pavilion g6-1010et Windows 7 Ultimate 64bit (OS yükseltmeyeceğim)

görsel ekliyorum işinize yarar mı bilmem, şimdiden teşekkürler...

*Ayrıca elle inf dosyası yüklemeye çalıştığım zaman "windowsun bu sürümüyle uyumlu değil" veya "zaten yüklü" diyor...

Ekran Alıntısı4.PNG

---------------
Ekran Alıntısı2.PNG

------------
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Siz her şeyi kurmuşsunuz buna. Format atıp saçma sapan Driver Booster gibi programları kullanmayın. Format atmayacaksanız bu işlemleri uygulayın.

Önce DDU ile önünüze gelen her sürücüyü kurmanızdan kalan kalıntıları temizleyin.
Sonra bu sürücüyü kurun. 15.7.1 WHQL Windows 7-64 Bit olacak.

Siz her şeyi kurmuşsunuz buna. Format atıp saçma sapan Driver Booster gibi programları kullanmayın. Format atmayacaksanız bu işlemleri uygulayın.

Önce DDU ile önünüze gelen her sürücüyü kurmanızdan kalan kalıntıları temizleyin.
Sonra bu sürücüyü kurun. 15.7.1 WHQL Windows 7-64 Bit olacak.
Formattan sonra bütün driverları zaten elle yüklüyorum resmi sitelerden. Driver boosterı şu an tam olarak sorunu anlayamadığım için kullanmıştım.

Attığınız linkin dosyasını zaten yükledim ama sorun tam olarak bu!
Kurmama rağmen driver olarak alıglamıyor sanki program kurmuşum gibi Catalyst geliyor fakat hala Standart VGA olarak gözüküyor. Reboot tabii ki atıyorum her bir şey kurduktan sonra merak edecek olursanız.

Amd kolay da Intelin TAM benimkine uygun dosyasını nasıl bulabilirim ve üstte bahsettiğim olayı nasıl düzeltirim? Başka bir başlıkta aynı bu bilgisayardan bahsedilmiş. .INF dosyaysını kullanarak o konudaki driverı yüklemeye çalışıyorum önüme liste geliyor :
Intel HD graphcis
Intel HD graphics
Intel HD graphics 3000
Intel HD graphics 4000
Intel HD graphics bişey bişey

Böyle bir liste geliyor 4000 ve diğeri dışındakileri denedim Windows sürümünüz uymuyor tarzında bir uyarı çıkıyor ve güncelleyemiyorum. SP61152 normalde kullanmam gereken driver fakat bu da AMD de olduğu gibi Turbo Boostu yüklüyor fakat sürücü görevi görmüyor ya da ben öyle anladım.

Driver boosterla Intel olanı güncelleyince istediğim şeye ulaşıyorum ama arkasında AMD yi elle yapsam dahi olmuyor. Kafayı yicem artık ve kesin çok basit bir çözümü falan vardır..

Bilmiyorum. Deneyin ama.
Yok. Bu yazılım kurulumunca desteklenmeyen donanım hatası verdi. Tekrar 6470m manual deniyim bakalım.
Bilmiyorum. Deneyin ama.
Ekran  nm.PNG
Catalysti yükledim ve işe yaradı aygıt yöneticisinde ama hala hiçbir video-ayar seçeneği yok. Dediğim gibi Inteli kurmadığım için şu an driverı olduğu halde amd aktif değil.

(alıntı)
21312321232132312.png
böyle olması gerekirken tam tersine Amd geldi intel yok ve [Çözüldü] HP Pavilion G6-1215ET AMD HD6470M Driver sorunu buradaki arkadaşın verdiği intel dosyası işe yaramıyor.

Şimdi diyorumki Driver Boosterdan kurduğum amd işe yaramadı ama intel işe yaradıysa ben amdyi hallettim inteli acaba ordan kursam mı ?
Ne dersiniz bir fikriniz öneriniz var mı?

*VGA zaten yüklü yazısından kurtulamıyorum. DDU kullandığım halde vga olarak görüyor ve üstüne başka driver kurmamı engelliyor.
2* devre dışı mı bıraksam acaba diyorum da şimdi en baştan uğraşıtırır falan bilemiyorum
Kendi kendime hallettim nasıl yaptığımı bilmek isteyen olursa bana ulaşabilir hiç anlatmakla uğraşıcak halim yok. @tirabzonun_kaymagi DDU işime yaradı gerisini kendim bi şekil yaptım, teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı