Star Wars izleme sırası

Fear77

Hectopat
Selam arkadaşlar. The Mandalorian dizisi çok hoşuma gitmişti. Ben de Star Wars evrenine girmek istedim. Hangi filmden başlayıp hangi sırayla gitmeliyim? Çok eski filmleri hala izlenir mi? Küçüken bir filmde Dark vader`in ilk zırhını giydiği filmini izlediğimi hatırlıyorum. Çok hoştu. Dark vader ve Yoda gibi önemli ve hoş karakterleri daha yakından tanımak istiyorum.

Bence hikayeyi tam anlayabilmek için 1. bölümden başlayın. Çıkış sırasına göre sonra Han Solo'nun filmi var onu izleyin, sonra da mandolorian'ı izleyin. Bütün filmler birbiri ile bağlantılı. (Not: Ana star wars bölümlerinde ilk çıkan (çekilen) film 3. bölümdür. Bu yüzden 2. bölümden sonra 3. bölüme geçince görüntü kalitesinde bir değişiklik dikkatinizi çektiğinde aldırmayın.)

Bence hikayeyi tam anlayabilmek için 1. bölümden başlayın. Çıkış sırasına göre sonra Han Solo'nun filmi var onu izleyin, sonra da mandolorian'ı izleyin. Bütün filmler birbiri ile bağlantılı. (Not: Ana star wars bölümlerinde ilk çıkan (çekilen) film 3. bölümdür. Bu yüzden 2. bölümden sonra 3. bölüme geçince görüntü kalitesinde bir değişiklik dikkatinizi çektiğinde aldırmayın.)
Yani asıl Star Wars 3. bölümde başlıyor deme?

Anladığım kadarıyla hikaye sırasına göre izlemek istiyorsunuz. Şu şekilde:
Episode 1: The Phantom Menace
Episode 2: Attack of Clones
Episode 3: Revenge of the Sith
Solo: A Star Wars Story
Rogue One
Star Wars (1977)
Episode 5: The Empire Strikes Back
Episode 6: Return of Jedi
Episode 7: The Force Awakens
Episode 8: The Last Jedi
Episode 9: The Rise of Skywalker