Starbucks Zam Geldi!

Sadece adınızı yazıyorlar diye ekstra para alıyorlar, gereksiz. Buna para vermekte saçma, normal kahve fiyatlarından aşırı fazla. Bende adınızı yazabilirim daha ucuza.

Sırf adı var diye 20 liralık şeye 60-70 TL verenleri görünce şaşırıyorum. Tabi kendi parası isterse yere atar isterse çöpe atar ama bana garip geliyor.

Diğer konuda kapısından bile girmediğini söylüyordun. 20 lira edip etmeyeceğini karar vermek için önce denemen lazım. Ben dandik kafede 20 liraya kahve de içtim, Starbucks'da 60-70 liraya da ve değecek fark var.

İyi baristaların olduğu butük kahvecilerde fiyatlar Starbucks'tan daha pahalı.

Starbucks kahvelerinin tatlarının rezalet olduğu ayrı bir konu olmakla beraber ben o parayı masa bedeli olarak görüyorum, yok kahve alıp yürüyüşe çıkıyorsanız size termos tavsiye ederim.

Bunlar dışında ve konunun aslına yönelik bir yorum olarak anlaşılan haftada bire düşüreceğim, en azından yaz geldiği için dışarı aktiviteleri artık daha uygun fakat ben artık bıktım. Dondurma 15 lira, çikolata 7 lira, kahve 40 lira, migros böğreği bile 9 lira. Acaba filtre ne kadar oldu şimdi ona bakıp muhtemelen boşluğa ana avrat küfredeceğim.

Diğer konuda kapısından bile girmediğini söylüyordun. 20 lira edip etmeyeceğini karar vermek için önce denemen lazım. Ben dandik kafede 20 liraya kahve de içtim, Starbucks'da 60-70 liraya da ve değecek fark var.

İyi baristaların olduğu butük kahvecilerde fiyatlar Starbucks'tan daha pahalı.
Siz aradaki farkı sallayın da bir içeceğe 70 lira verir miyim vermez miyim diye bir sorun bence kendinize. Çünkü size bağlı bu durum. Ben bir içeceğe vermem o kadar para. İsterse en kalitelisi olsun.

Siz aradaki farkı sallayın da bir içeceğe 70 lira verir miyim vermez miyim diye bir sorun bence kendinize. Çünkü size bağlı bu durum. Ben bir içeceğe vermem o kadar para. İsterse en kalitelisi olsun.

Ben veririm zevk meselesi, ona bu para verilmez şuna bu para verilmez diye ot gibi yaşayıp parayı mezara mı götürelim. Hayatı asgaride yaşamak iyi değil hobilere para harcamak, çeşitli zevkler tatmak güzel şeyler.

Bu muhabbeti Starbucks gibi ortalama bir kahveci üzerinden yapmak komik kalıyor ama ne yapalım ağa bir ömür Nescafe 3'ü 1 arada mı içelim.

Amaç dışarıda oturup kahve içmek ise kendi bölgenizde zincir olmayan güzel kafeler vardır oralara bakın. Benim kendi yakınımda böyle bir yer var epey güzel kahve yapıyorlar gidip orada içiyorum canım çekince.

Starbucksa gitmemin tek sebebi içerisinin ferah ve genelde nezih insanların olması. Laptopumu alıyorum ve bir kahve alıp masaya oturuyorum kulaklıkla istediğimi çok rahat dinleyebiliyorum ders çalışabiliyorum. Bu bir lüks değil. Kahveyi kim lüks görüyor?

Büyük boy kahve aldığımda hissettiğim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı