Stardew Valley Para Nasıl Kasılır?

hocam ben 150. maden seviyesine geldim ve daha maden yapamıyorum gailba farklı bir maden varmış onu nasıl yapacağız?
Hocam, hatırladığım kadarıyla normal maden 100 seviye, o madeni tamamladıktan sonra gidilen bir maden var orası Kafatası Mağarası ve çölde, o madenin bir sonu yok, hileyle bile sonuna gidilmiyor. Sonsuz katlı. Willy'nin bir gemisi var, o gemiyi tamir edip Zencefil Adasına gidiyorsunuz, o adada bir adet daha mağara var bu mağarada güçlendirme vs. yapıyorsunuz.

Arkadaşlar oyuna başladım 3 saat oynadım fakat oyunda ne olması lazım anlamadım. Para nasıl kasılacak bilmiyorum. Oyunu tam anlamıyla spoiler vermeden yardım eder misiniz? Daha bilgili oynamak istiyorum.
Hocam YouTube'da "Ronsep" adında bir YouTuber var. Kendisi 100 bölümün üstünde bir Stardew Valley serisi çekti. Gerçekten çok eğlenceli ve öğretici isterseniz 1. bölümünden başlayıp biraz izleyebilirsiniz.

Onun dışında oyunun başlarında size balıkçılık ve toplamacılık yapmanızı öneririm. Etraftan topladığınız ürünleri ve tuttuğunuz balıkları satarak bir miktar para kazandıktan sonra tarıma girişebilirsiniz.

hocam, hatırladığım kadarıyla normal maden 100 seviye, o madeni tamamladıktan sonra gidilen bir maden var orası kafatası mağarası ve çölde, o madenin bir sonu yok, hileyle bile sonuna gidilmiyor. Sonsuz katlı. Willy'nin bir gemisi var, o gemiyi tamir edip zencefil adasına gidiyorsunuz, o adada bir adet daha mağara var bu mağarada güçlendirme vs. yapıyorsunuz.

hocam o gemi yapmayı bir YouTube kanalından izlemiştim. O gemiyi yapacağım yere nasıl gideceğim?

hocam o gemi yapmayı bir YouTube kanalından izlemiştim. O gemiyi yapacağım yere nasıl gideceğim?
Hocam oyunun başında gittiğimiz balık tutma yeri var ya hani Willy'nin kulübesinden olta, yem falan alıyoruz. İşte Willy'nin kulübesinde, Willy'nin durduğu tezgahın arkasında bir kapı var. O kapıdan girdiğiniz zaman gemiyi bulacaksınız. Fakat bu gemiyi tamir edebilmek için Willy ile belli bir ilişki seviyesine gelmeniz ve gemiyle ilgili ara sahneyi izlemeniz gerekiyor

Hocam YouTube'da "Ronsep" adında bir YouTuber var. Kendisi 100 bölümün üstünde bir Stardew Valley serisi çekti. Gerçekten çok eğlenceli ve öğretici isterseniz 1. bölümünden başlayıp biraz izleyebilirsiniz.

Onun dışında oyunun başlarında size balıkçılık ve toplamacılık yapmanızı öneririm. Etraftan topladığınız ürünleri ve tuttuğunuz balıkları satarak bir miktar para kazandıktan sonra tarıma girişebilirsiniz.
Hocam balık tutmaya çalışıyorum bahçemdeki gölden fakat ya çöp çıkıyor ya kırık gözlük çıkıyor yada şans eseri soda çıkıyor. Bu balık tuta tuta level mi atlayacak acaba adam ve balığın çıkma oranını arttırcak mı?

Hocam balık tutmaya çalışıyorum bahçemdeki gölden fakat ya çöp çıkıyor ya kırık gözlük çıkıyor yada şans eseri soda çıkıyor. Bu balık tuta tuta level mi atlayacak acaba adam ve balığın çıkma oranını arttırcak mı?
O gölden balık tutulmaz hocam, internete Stardew Wiki yazın, orada her balığın çıktığı mevsim ve yeri yazıyor. Kasabada ve sahilde çıkan balıklar farklı oluyor mesela.

Ayrıca balık tutma şansı için televizyondaki falcıyı dinlemelisiniz, eğer falcı bugün şanslısınız derse balık tutma ihtimaliniz artar ayrıca sandık gelme olasılığı da artar.

Hocam bahçeden tutmayın, eğer şu küçük gölcükten bahsediyorsanız o gölcükten balık çıkmıyor diye biliyorum. Sahilden tutmanız sizin için daha iyi olacaktır. Balık seviyesi arttıkça sanırsam balıkları daha rahat yakayabiliyorsunuz, 5 ve 10. seviyelerde ise balıkların satış fiyatlarını arttırabileceğiniz alternatif seçimler geliyor.

Arkadaşlar oyuna başladım 3 saat oynadım fakat oyunda ne olması lazım anlamadım. Para nasıl kasılacak bilmiyorum. Oyunu tam anlamıyla spoiler vermeden yardım eder misiniz? Daha bilgili oynamak istiyorum.

Oyunda madeni bulup bazı eşyaların tariflerini açtıktan sonra tarım yapıp şarap vs. yapıp satabilirsin. Hayvan olarak tavuk alıp yumurtalarını mayonez yapıp satabilirsin.

Geri
Yukarı