Starfield Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Starfield çıkış tarihi

Fallout ve The Elder Scrolls gibi devasa yapımların arkasındaki isim Bethesda, oyun camiasının heyecanla beklediği bilim kurgu rol yapma oyunu Starfield‘ı 2023’e ertelediğini duyurmuştu. Bu gelişmenin ardından da Starfield çıkış tarihi hakkında birçok iddia ortaya atılmıştı. Tüm bu iddialar gündemi meşgul ederken, oyun sektörünün önde gelen kaynakları 2023 yılına ertelenen bilim kurgu rol yapma oyununun […]

Devamı: Starfield Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bu oyunun çıkacağına inananlar varsa...
Niye çıkmayacakmış onu anlamadım.

Tüm Bethesda sevenlerin 7 yıl beklediği yeni TES oyunu yerine 2018 yılında bu oyunun E3 tanıtımını yaptılar, TES için de bir tane coğrafi görsel koyup geçiştirdiler. Yıllardır yeni IP oluşturmak isteyen Bethesda bu oyun için eski oyuncuların hepsinin tepkisini aldı, on milyonlarca dolar parayı da çoktan bu oyun için harcadılar. Yüzüp yüzüp bu kadar yılın ardından kuyruğuna geldikten sonra niye çıkarmasınlar?

Niye çıkmayacakmış onu anlamadım.

Tüm Bethesda sevenlerin 7 yıl beklediği yeni TES oyunu yerine 2018 yılında bu oyunun E3 tanıtımını yaptılar, TES için de bir tane coğrafi görsel koyup geçiştirdiler. Yıllardır yeni IP oluşturmak isteyen Bethesda bu oyun için eski oyuncuların hepsinin tepkisini aldı, on milyonlarca dolar parayı da çoktan bu oyun için harcadılar. Yüzüp yüzüp bu kadar yılın ardından kuyruğuna geldikten sonra niye çıkarmasınlar?
Hocam iğneleme yaptım firmaya. İlla (!) şunu koymadan anlamıyorsunuz sanırım.

Hocam iğneleme yaptım firmaya. İlla (!) şunu koymadan anlamıyorsunuz sanırım.
Bu konuda iğnelemenin anlaşılması için firmanın daha önce yıllarca geliştirdiği bir oyunu çöpe atmış olması ya da geliştirmesini Duke Nukem Forever gibi sarpa sardırmış olması lazım. Böyle bir şeyleri daha önce olmadı ki bunun anlaşılabilir iğnelemesi olsun.

Star Citizen konusunu iğnelersin, yeni CDPR oyunu için Cyberpunk 2077 üzerinden iğnelersin ama bu konuda neyi referans alıp iğneleme yaptığını anlamadım.

Bu konuda iğnelemenin anlaşılması için firmanın daha önce yıllarca geliştirdiği bir oyunu çöpe atmış olması ya da geliştirmesini Duke Nukem Forever gibi sarpa sardırmış olması lazım. Böyle bir şeyleri daha önce olmadı ki bunun anlaşılabilir iğnelemesi olsun.

Star Citizen konusunu iğnelersin, yeni CDPR oyunu için Cyberpunk 2077 üzerinden iğnelersin ama bu konuda neyi referans alıp iğneleme yaptığını anlamadım.
Oyunun senelerdir geliştirilip insanların oyalanmasını referans aldım. Yabancı forumlarda bu konudan yakınan bir çok insan var. Bu durumdan haberin olsaydı iğnelememi anlardın.

Oyunun senelerdir geliştirilip insanların oyalanmasını referans aldım. Yabancı forumlarda bu konudan yakınan bir çok insan var. Bu durumdan haberin olsaydı iğnelememi anlardın.
Oyuncu topluluğunun bu oyun için yaptığı gereksiz serzenişlerden biri. Şu anda yapımı "yıllar" sürmeyen kaç tane büyük oyun kaldı ki?

Bu tür oyunlar için 5 hatta 6 yıllık geliştirme süreleri artık sıradanlaşmış durumda. Bethesda'nın büyüklüğü de Rockstar, Ubisoft hatta CDPR düzeyinde değil, projede çalışan kişi sayısı çok daha az. Bu kadar uzun süreler beklemek tatsız olsa da normal bir durum.

Olan TES serisinin yeni oyununu 11 yıldır bekleyenlere oldu, onlar da en az 3-4 yıl kadar daha bekleyecekler gibi. Bildiğim kadarıyla diğer oyun için de eş zamanlı bazı çalışmalar yapılmaya başlandı.

Yeni konular

Geri
Yukarı