Statik elektrikten dolayı PC açılmıyor

Aynı sorunu bende yaşıyordum. Sonrasında RAMleri tek tek test ederek bir RAMin sorunlu olduğunu, onu taktığım zaman bunu yaşadığımı fark ettim. RAMlerinizi test etmenizi öneriyorum.
Hocam zaten her statik vesilesi ile çalışmadığında ramleri komple çıkarıyorum. Tek tek deniyerek çalıştırmayı deniyorum bir sonuç alamıyorum.

Hocam 5V ile GND hattını bilgisayarda güç yokken kısa devre yaptırın ve güç kaynağının güç girişindeki 3 pini tornavida ile birbirine değirin.

Masaüstü denilmiş hocam.
Deneyeceğim hocam teşekkürler. Sanıyorum statiği anakart, kasa'dan alıyor temas etmemesi için anakartın altına bir karton gibi birşey koydum. Sonuç alamazsam önerinizi deneyeceğim.

Power kablosunun giriş kısmına tornavida ile 10-15 saniye dokundurup dener misin?

Hocam zaten yukarıda da yazmış olduğum üzere daha önce bu şekilde açıyordum ama şuan fayda etmiyor. Komple anakartı çıkarıp tahta zemine koyma durumunda kalıyorum.

parçaları söküp toprağa koyma gibi bir şansın var mı ? onu yaparak statik elektriği alabilirsin diye biliyorum

Hocam kanımca statik komple anakarta aktarılıyor. Anakartı statikden kurtarmadan hiçbir şekilde açılmasını sağlayamıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı