Statik IP olmasına rağmen port yönlendirme yapamamak

OFrkYzc

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. TurkNet'ten statik IP hizmeti alıyorum. IP adresim ile uzaktan modem arayüzüne erişebiliyorum yani statik IP hizmetinde bir sorun yok. Bilgisayarımda bir FTP bir de HTTP sunucusu oluşturdum. LAN üzerinden sorunsuz çalışıyorlar fakat modem üzerinden port yönlendirmesi yaptığımda maalesef bu iki sunucuya da erişemiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Farklı portlar üzerinden yönlendirme yapın. Örneğin HTTP için X.X.X.X:8888->192.168.X.X:80 gibi.
Bazı modemler 1000 altındaki portlar için yönlendirme kurallarını görmezden gelebiliyor.

Farklı portlar üzerinden yönlendirme yapın. Örneğin HTTP için X.X.X.X:8888->192.168.X.X:80 gibi.
Bazı modemler 1000 altındaki portlar için yönlendirme kurallarını görmezden gelebiliyor.
Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim fakat sorun farklıymış. Farklı cihazdan farklı ağ bağlantısı ile siteye erişebiliyorum. Yerel sunucuya aynı cihazdan public IP ile bağlantı kurulabiliyor mu yoksa illa yerel ip ile mi bağlanılıyor?

Öncelikle yanıtınız için teşekkür ederim fakat sorun farklıymış. Farklı cihazdan farklı ağ bağlantısı ile siteye erişebiliyorum. Yerel sunucuya aynı cihazdan public IP ile bağlantı kurulabiliyor mu yoksa illa yerel ip ile mi bağlanılıyor?

Yerel IP daha iyi olur.
Routerınız NAT Reflection destekliyorsa açık IP ile de bağlanabilirsiniz.

Geri
Yukarı