Steam 2023 yaz indiriminden oyun tavsiyesi

cityofscience

Decapat
Daha fazla  
Merhaba değerli arkadaşlar,

Malumunuz Steam 2023 yaz indirim dönemi bitmeden oyun almak istiyorum. Days Gone ve Sekiro mu almalıyım? Yoksa Uncharted: Legacy of Thieves Collection mu almalıyım? Oyunların hepsi oynadığım tarz oyunlar. Zam yeme ihtimaline göre hangisini tercih etmeliyim kararsız kaldığım için bu konuyu oluşturdum.

Herkese iyi sosyaller.

Merhaba değerli arkadaşlar,

Malumunuz Steam 2023 yaz indirim dönemi bitmeden oyun almak istiyorum. Days Gone ve Sekiro mu almalıyım? Yoksa Uncharted: Legacy of thieves Collection mu almalıyım? Oyunların hepsi oynadığım tarz oyunlar. Zam yeme ihtimaline göre hangisini tercih etmeliyim kararsız kaldığım için bu konuyu oluşturdum.

Herkese iyi sosyaller.

Hocam oyunlar birbirinden biraz farklı. Nasıl bir oyun tarzı sevdiğiniz size bağlı ama şahsen ben Uncharted'i tercih ederdim(veyahut Sekiro yanına başka oyun)

Açık dünya seviyorsan ve souls tecrüben varsa Sekiro ve Days Gone ikilisi. Daha az oynanış süresi olan ama harbi kaliteli bir oyun arıyorsan Uncharted. Uncharted için bir incelemem vardı, bırakayım.
  • Müzikleri çok güzel. Özellikle ana teması. Zil sesi yapılır, o derece. Belki yapılmıştır bile.
  • Grafikler enfes. Oturup sadece etrafı seyredebilirsin. Yani nasıl anlatabilirim bilmiyorum, çok güzel. Karakter modellemelerine de değinmesem olmaz. Tek kelime ile mükemmeller. Detroit: Become Human ve Death Stranding ile birlikte zirvede. Hatta bu iki oyunu da geçiyor bence.
  • Hikâyesi şahane. Kurgusu üst seviye değil ama anlatımı aşırı iyi. Özellikle ara sahnelerin ve o oyunculukların katkısı büyük bunda. Evet, oyunculuklar. Dediğim gibi o karakter modellemeleri, yüz hatları, mimikler başka oyunda yok. Oyunculuk konuşacak seviyedeler. Ayrıca biz bilgisayar oyuncularının maalesef Uncharted geçmişi yok. O karakterlerle pek bağımız yok ama o karakteri bilen kişiler eminim eşsiz bir deneyim yaşamıştır. Buna rağmen benim için de eşsiz oldu. Gördüğüm en samimi karakterlerdenlerdi. Oyundaki kötüler diğerlerine kıyasla sönük kalmış sadece.
  • Türkçe dublajı çok başarılı.
  • Oynanışı iki temele indirebiliriz. Platform ve Çatışma. Arada araba sürme var ona da değineyim hemen. Araba sürme iyi. Ne kötü ne çok iyi. Platform ise büyük ölçüde tırmanıp bir yerlere atlama. Halat kullandığınız ve oyun sonlarında aldığınız çivi de var. Ama pek çeşitlilik katmıyorlar. Bir yerden sonra AC oyunu oluyor yani. Arkana yaslanıp tuşa basıyorsun, sıkabiliyor bir yerden sonra. Çatışma kısmı ise siper al sık. Çok kafa yoracak bir şey yok. Silah çeşitliliği eh işte, vuruş hissi yakın dövüşte tok ve güzel. Yapay zekâ da iyi. Genel atmosfer olarak oyun çok iyi olduğu için akıyor bir şekilde. Ayrıca oyunda bir kovalamaca sahnesi var. Allah'ım ben böyle bir şey görmedim, oynadığım en zevkli ve epik sahne olabilir. Bildiğin kaliteli bir filmin aksiyon sahnesini oynamak gibi.
  • Bulmacalar güzel. Çok kolay değiller, fazla kafa patlatmana da gerek yok.
  • Oyununun sizi serbest bıraktığı bazı anlar var. Grafikler falan enfes olduğu için gezip görmek geliyor insana. Pek ödüllendirici değiller ama güzel.
  • İlk çıktığı zamanlar optimizasyon sorunları biraz vardı. Düzelmiştir şimdi büyük oranda.
  • Lost Legacy'e bakmadım. Belki ileride bakarım.
  • İndirimlerde 350 TL oluyor. eTail'de en son 255 TL olmuş. 255 TL'ye değer.
  • Bu oyundan ne beklenmeli ve puanlama kısmına gelelim. Sinema gibi bir oyun bu romalılar. Arkanıza yaslanıp o ara sahnelerin, görselliğin, manzaranın, aksiyon sekansların tadını çıkartacaksınız. Platform ile çok vakit geçiyor ve kısır bir platformu var oyunun. O süreler biraz sıkıcı gelebilir. Ama oyunun manzaraları, görselliği o kadar güzel ki normalde olacağınızdan daha rahatsız oluyorsunuz bu durumdan. Onun dışında pek sorun yaşanacağını sanmıyorum.
  • Normalde eklemediğim ve muhtemelen ileride de diğer oyunlara eklemeyeceğim kişisel bir paragraf eklemek istiyorum. Ben bu oyunu oyunlardan anlamadığım zamanlarda, çocukken ilk kez Oyun Delisi'nde Tamer abiden izlemiştim. Daha önce hiç öyle bir şey görmemiştim, çok etkilemişti beni. İlk izlediğim anı, o hisleri, odanın o serinliğini bile dün gibi hatırlarım. Şimdiye kadar oynadığım ve ileride oynayacağım oyunların hemen hemen hepsi hakkında bir fikrim vardı, olacak da. GoW'un oynanışının beni saracağını zaten biliyordum. Ya da RDR 2'nin hikâyesini çok seveceğimi. Bütün bunlar beni şaşırtmadı, sadece beklentilerimi karşıladı. Bu yüzden birkaç istisna hariç hiçbir oyun beni bu oyun gibi etkilemedi. Uncharted 4: A Thief's Ending'i oynamak çocukluk hayalimdi ve gerçekleştirdim. Teşekkürler Naughty Dog.
  • 10/10

Hocam oyunlar birbirinden biraz farklı. Nasıl bir oyun tarzı sevdiğiniz size bağlı ama şahsen ben Uncharted'i tercih ederdim(veyahut Sekiro yanına başka oyun)
Elden Ring aldım şu an onu oynuyorum. Souls oyunları şu an için zor gelse bile epey bir boss kesince kendime olan güvenim geldi.

Açık dünya seviyorsan ve souls tecrüben varsa Sekiro ve Days Gone ikilisi. Daha az oynanış süresi olan ama harbi kaliteli bir oyun arıyorsan Uncharted. Uncharted için bir incelemem vardı, bırakayım.
Souls Tecrübem şimdilik Elden Ring ve Code Vein'den ibaret. Sekiro konusunda kararsız kaldım incelemeleri izlemesine belki izlerim de bizzat oyunu oynamış kişilerin yorumları daha çok hoşuma gidiyor.

Souls Tecrübem şimdilik Elden Ring ve Code Vein'den ibaret. Sekiro konusunda kararsız kaldım incelemeleri izlemesine belki izlerim de bizzat oyunu oynamış kişilerin yorumları daha çok hoşuma gidiyor.
Sekiro için arkadaşın hesapta oynadığım 15 dakikalık oyun ve okuduğum incelemeler hariç pek bir şey yok bende. @Smuya yardımcı olur ama sana.

Elden Ring aldım şu an onu oynuyorum. Souls oyunları şu an için zor gelse bile epey bir boss kesince kendime olan güvenim geldi.

Senin sorduğun oyunlarla alakalı değil ama bence kesinlikle Ets2 al 37 liraya bir daha bulunmaz bu arada dualshock veya normal bir oyun kolun varsa almanı tavsiye ederim,klavyeyle oynanmaz,ayrıca ana oyunlardan rdr2 gta5 god of war bütçen yetiyorsa alabilirsin.

Souls tecrübem şimdilik Elden Ring ve code Vein'den ibaret. Sekiro konusunda kararsız kaldım incelemeleri izlemesine belki izlerim de bizzat oyunu oynamış kişilerin yorumları daha çok hoşuma gidiyor.

Hocam konuyu bilmiyorum anladığım kadarıyla Sekiro'ya girmek istiyorsunuz. Elden Ring, Dark Souls üçlemesinden bildiğiniz her şeyi unutun bu oyun bambaşka bir yapım çünkü. Aksiyon macera. Tamamen reflekslere dayalı bir oyun karakterinizi geliştirme imkanınız sadece boss kesmek boss kesince estus sayınızı arttırabiliyorsunuz [bazı bosslardan düşüyor] onun dışında geliştirmek için bir seçeneğiniz yok.

Souls tecrübem şimdilik Elden Ring ve code Vein'den ibaret. Sekiro konusunda kararsız kaldım incelemeleri izlemesine belki izlerim de bizzat oyunu oynamış kişilerin yorumları daha çok hoşuma gidiyor.

Elden Ring zor geldiyse Sekiro'da bayağı zaman harcarsın, Elden Ring bence en kolay FromSoftware oyunlarından biri.

Senin sorduğun oyunlarla alakalı değil ama bence kesinlikle Ets2 al 37 liraya bir daha bulunmaz bu arada dualshock veya normal bir oyun kolun varsa almanı tavsiye ederim,klavyeyle oynanmaz,ayrıca ana oyunlardan rdr2 gta5 god of war bütçen yetiyorsa alabilirsin.
Rdr2,Gta5 ve God of war oyunlarını daha önceden almıştım. Tavsiye için teşkkürler.

Elden Ring zor geldiyse Sekiro'da bayağı zaman harcarsın, Elden Ring bence en kolay FromSoftware oyunlarından biri.
Elden Ring'in özellikle başlarda zor geldiğini söyleyebilirim. Karakter geliştikçe oyundan aldığım keyif arttı. Göreceli olarak Code Vein Dlc'de oynadığım bosslardan çok daha kolay boss fightlar yaptığımı söyleyebilirim. ELbette tüm bosslar için konuşmuyorum görmediğim daha bir çok şey var.

Geri
Yukarı