Steam Cloud Limiti Doldurulursa Ne Olur?

NoName472

Hectopat
Yer
Türkiye
Selamlar, benim için önemli oyun kayıtlarını Steam Cloud'a yüklediğimi bir önceki konuda da söylemiştim. Ancak her oyun için farklı limitler var, ekte de görebilirsiniz.

FM 19.png

İnternet üzerinden 2012 yılında yazılmış bir yazıda; söz konusu limiti aştığınız zaman, Steam Cloud'a yüklediğiniz kayıtlardan en eskileri silinerek yer açılıyor ve bu şekilde kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Bu yazı ne kadar doğrudur? Yazı 2012 yılında yazıldığı için şüphe duymadım değil, sizin bir bilginiz var mıdır? Son olarak, limit aşıldığında kullanıcının yapması gereken ekstra bir işlem var mıdır?

Aynı soru, başka bir sitede sorulmuş (StackExchange) . Kişi Steam destek kısmına soruyu iletmiş. Aldığı cevap "When cloud storage is full, Steam will no longer be able to add new files." olmuş. Kısaca, yerin dolduğu zaman, yeni dosyaları kaydetmiyormuş.

Oyununa göre eski kayıt dosyaları da siliniyor ki yer dolmasın. Mesela Skyrim öyle yapıyor. Öyle yapmayanlarda da yedekleme duracaktır.
Biraz konu dışı bir soru olabilir ama, Steam Cloud'a alternatif olarak hangi bulut uygulamasını önerirsiniz?
Not: OneDrive'ı cihazımdan kaldırdığım için onun dışında bir şey önerirseniz sevinirim.

Biraz konu dışı bir soru olabilir ama, Steam Cloud'a alternatif olarak hangi bulut uygulamasını önerirsiniz?
Not: OneDrive'ı cihazımdan kaldırdığım için onun dışında bir şey önerirseniz sevinirim.
Steam'de başka bir cloud kullanılabiliyor mu? Özelliklerde göremedim. Cevap olarak google drive ve yandex'i öneririm. Google 15, yandex 10 GB bedava alan veriyor.

En rahatı Google Drive olacaktır. Hem 15 GB alan, hem güvenilir, hem hızlı.

Önerileriniz için teşekkür ederim. Son sorum şu, Google Drive'a yerelden attığım kayıttaki ilerlemem, Drive'a kayıt olur mu, yoksa Drive'a attığım ilk halinde mi kalır?
Her seferinde tekrar yüklemen gerekir diye düşünüyorum. Eğer bir sync foksiyonu yok ise anca öyle olacak. Gerçi bir çılgınlık yapıp, git tarzı bir sisteme koyulup, kolayından sync de yapılabilir. Eğer sadece save dosyaları ise.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı