Steam cüzdan çekilişi konusundan 1 sene ban yedim

Fdr2

Yoctopat
Yaklaşık 1 ay önce bize ulaşın kısmına 2 kez yazdım ancak hiçbir geri dönüş olmadı.

Geçen ay açılan “Tema’ya 10 TL’lik bağış karşılığında 500 TL steam cüzdan hediyesi” konusuna, herkesin attığı gibi kendi bağış belgemi attım (belgede sadece ad soyad yazıyor, prosedür o şekilde). Doğal olarak soyadımı da sansürledim.

Sanırım ilk defa bu tip bir konunun açılmış olması sebebiyle konuya ilgi büyüktü ve rastgele bir kullanıcı internette benimle aynı ada (soyada değil) sahip bir bağışçının belgesini bulup beni sahtekarlıkla suçladı. Sorgusuz sualsiz 1 sene “sahtekarlık” banı yedim. Moderatörler olayı sorgulamadı bile. Demek ki herhangi bir üyeyi banlatmak bu kadar kolay.

İşin zoruma giden tarafı ise benden sonraki tüm katılımcıların Papara karttan çıkan 10 TL'yi gösteren fotoğraflarla çekilişe katılmış olması ve hiçbir sorgulamaya maruz kalmaması.

Suçum ismimin internetteki başka bir bağışçıyla aynı olması mı? Sizce sahtekarlık yapacak olsam basit bir edit işlemiyle orada yazan ismi değiştirmez miydim?

Benden sonra katılan ortalama 40 kişinin 20'si benimle aynı tip belgeyi kullanarak katıldı ama hiçbir suçlamaya maruz kalmadı.

Olayla ilgilenilmesini istiyorum.

Alın size bir örnek, adam 150 TL bağışladım deyip sipariş numarasını sansürlemiş. O ban yemiyor da ben niye yiyorum?

3E92E045-4333-4354-8C7D-771A6130C214.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu içerisinde yer alan Tema Vakfı'na yapılan birden fazla bağışın ekran görüntüsünü inceledik. Öncelikle gerçekten bağış yapmış olsanız bile bunun belgesini paylaşırken soy isminizi karalamanız bile çekilişe katılamamanız için bir ayrı neden. Sizin gönderdiğiniz fotoğrafın aynısını indirip ismin değiştirerek birden fazla kullanıcı paylaşım yapabilir. Ne de olsa soy isim gizli değil mi?

Konu içerisinde paylaşılan ekran görüntülerinde sizin bize gönderdiğiniz gibi Sipariş Numarası'nı gizleyen de yok. Siz hâlâ gizleme amacı içerisindesiniz. Çekilişe katılmak istemediğini belirtenler de gayet açık bir şekilde belirtmişler.

Gönderdiğiniz ekran görüntüsüne bir bakalım:

Temasertifikam.jpg

Şimdi de ekran görüntüsünü nereden kopyaladığınıza bakalım:

ythukukburosu.png

Resmin kopyalandığı internet sitesi: https://www.yttlaw.com/duyurular-yt-hukuk-burosu-tema-vakfina-yapilan-bagis-ile-bir-kez-daha-tema-vakfina-guc-verdi

Teşekkür Belgesi'nin kopyalandığı internet sitesinin ekran görüntüsünü de paylaşıyoruz ki yarın öbür gün sitenin kapanma ihtimaline karşın görsel olarak da görebilesiniz diye. Resim 3 yıl öncesine ait.

Görüldüğü üzere Tema Vakfı'na yapılan bağışın Teşekkür Belgesi'ni internetten almışsınız ve Sahtekârlık uyarısı almaya hak kazanmışsınız.

Konu içerisinde yer alan Tema Vakfı'na yapılan birden fazla bağışın ekran görüntüsünü inceledik. Öncelikle gerçekten bağış yapmış olsanız bile bunun belgesini paylaşırken soy isminizi karalamanız bile çekilişe katılamamanız için bir ayrı neden. Sizin gönderdiğiniz fotoğrafın aynısını indirip ismin değiştirerek birden fazla kullanıcı paylaşım yapabilir. Ne de olsa soy isim gizli değil mi?

Konu içerisinde paylaşılan ekran görüntülerinde sizin bize gönderdiğiniz gibi Sipariş Numarası'nı gizleyen de yok. Siz hâlâ gizleme amacı içerisindesiniz. Çekilişe katılmak istemediğini belirtenler de gayet açık bir şekilde belirtmişler.

Gönderdiğiniz ekran görüntüsüne bir bakalım:

Eki Görüntüle 1476106

Şimdi de ekran görüntüsünü nereden kopyaladığınıza bakalım:

Eki Görüntüle 1476109

Resmin kopyalandığı internet sitesi: https://www.yttlaw.com/duyurular-yt-hukuk-burosu-tema-vakfina-yapilan-bagis-ile-bir-kez-daha-tema-vakfina-guc-verdi

Teşekkür Belgesi'nin kopyalandığı internet sitesinin ekran görüntüsünü de paylaşıyoruz ki yarın öbür gün sitenin kapanma ihtimaline karşın görsel olarak da görebilesiniz diye. Resim 3 yıl öncesine ait.

Görüldüğü üzere Tema Vakfı'na yapılan bağışın Teşekkür Belgesi'ni internetten almışsınız ve Sahtekârlık uyarısı almaya hak kazanmışsınız.
Beklerseniz kanıt gönderiyorum, şu an tatilde olduğum için elimde sadece telefon var.

Çekilişe, 3 sene önce başka bir internet sitesinde paylaşılmış görseli kullanarak katılmanız doğru değil. Soy isminizi gizlemeniz ve gerçek fotoğrafın ortaya çıkması halinde birden fazla kullanıcı aynı şeyi düşünecektir.

Sahtekârlık yapmadığınızı düşünüyorsanız o hâlde 3 sene önce paylaşılmış başka bir fotoğrafı kullanmak yerine gerçek bağış görseli paylaşsaydınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı