Steam Deck OLED vs ASUS ROG Ally

spyyyy

Femtopat
Daha fazla  
El konsolu almayı düşüyorum. Aklımda ASUS ROG Ally var. Nintendo Switch de olabilir ama onun oyunları çok pahalı diye almak istemiyorum. Sizce hangisini almalıyım?

Temeldeki farklar Gamepass, EA Play, Epic Games vs. bunları Steam Deck OLED'te şu an için kullanamazsınız, Steam'e bağlısınız. Ayrıca EA FC 24 gibi anti-cheat sistemi olan oyunları da bu konsolda oynayamazsınız.

Kullanmak isterseniz henüz Valve tarafından tüm driverlar OLED model için yayınlanmadı ama yakında gelecek, bu şekilde SD karta Windows kurarak Windows ile de boot edebilirsiniz. Ama bu kez de Steam OS'in konsol deneyiminde olan deneyiminden uzaklaşmış olursunuz.

Yine de Steam Deck'le alacağınız en az 2-3 kat uzun pil ömrü ve çok iyi bir ekran deneyimi var. Ally tarafında AAA oyunların sunduğu çok daha iyi bir performans var. Oynadığınız oyunlara göre karar verin, casual oyuncular için konsol deneyimindeki Deck daha iyi bir seçim olabilir. Ally tarafında pil ömrü sizin için önemliyse AAA oyunlarda max 1-1.5 saatlik deneyimi göze alın, uygun bir powerbankle en fazla ikiye katlarsınız. Geri kalan tasarımla ilgili detaylar kişiden kişiye değişir. Ben şahsen ilgili driverlar resmi olarak yayınlandıktan sonra gerektiğinde Windows'tan boot edebileceğim Steam Deck OLED'i tercih ederdim ama bu benim kullanım şeklimle alakalı.

Geri
Yukarı