Steam doğrulanmamış kredi kartı hatası

rj2

Decapat
Arkadaşlar öncelikle merhaba bugün babamın kredi kartından Steam'e bakiye yükledim ama aşağıda gördüğünüz uyarıyı aldım. Babam bankayı aradı banka biz onayladık işlemi bizlik bir sıkıntı yok demiş. Ben bu parayı ayın 22'sinde kullanabilecek miyim yoksa iademi edecekler o zamana kadar.

1613758849970.png

Sanırım tek günde kredi/banka kartıyla 700 TL'nin üzerinde bakiye yüklemesi yapmışsın ve Steam de durumu olağandışı tespit edip kendine göre önlem almış. Bunun yaşanmasının sebebi herhangi bir çalıntı kredi kartıyla alışveriş yapılması durumunda belirtilen bekleme süresi zarfınca kartın asıl sahibi tarafından bankaya ulaşılıp miktarın geri iade edilmesinin sağlanması da diyebiliriz. Belirtilen tarihte yüklediğin miktarı ve Steam hesabını olağan akışıyla kullanmaya devam edebilirsin.

Sanırım tek günde kredi/banka kartıyla 700 TL'nin üzerinde bakiye yüklemesi yapmışsın ve Steam de durumu olağandışı tespit edip kendine göre önlem almış. Bunun yaşanmasının sebebi herhangi bir çalıntı kredi kartıyla alışveriş yapılması durumunda belirtilen bekleme süresi zarfınca kartın asıl sahibi tarafından bankaya ulaşılıp miktarın iade edilmesinin sağlanması da diyebiliriz. Belirtilen tarihte yüklediğin miktarı ve Steam hesabını olağan akışıyla kullanmaya devam edebilirsin.

Çok teşekkür ederim dostum.

Geri
Yukarı