Rehber Steam doları TL'ye çeviren eklenti

TL'deyken dediğim gibi gözüküyordu. Kuruşlar virgülle, binli sayılar noktayla ayrılıyordu.

Eki Görüntüle 2028997
Eki Görüntüle 2029006
Ha teşekkür ederim bunu farketmemiştim. Güncelleyeceğim en yakın zamanda.
Steam uygulaması için yapamazsınız değil mi?
Steam client chromium tabanlıda olsa eklentilere izin vermiyor diye biliyorum. Daha detaylı araştırma yaparsam belki olabilir. Yinede sanmıyorum.

Eklentiyi kendim yazdığım ve 5 dolarım olmadığı için web mağazaları dışında direkt paylaşacağım kodları ile. Şimdilik eklenti sadece Chromium tarayıcılarda geçerli yani Firefox'da kullanmayacaksınız.

Kurulumdan önce
İlk olarak hata olmaması için tarayıcı önbelleğinizi temizlemeniz gerekli. chrome://settings/clearBrowserData sayfasına gelin (Chrome kısmını tarayıcı adına göre değiştirin örneğin: opera://settings/clearBrowserData, brave://settings/clearBrowserData, edge:///settings/clearBrowserData)

Eki Görüntüle 2026296

Böyle bir sayfa gelecek, gelişmiş ve tüm zamanları seçerek "önbelleğe alınan resim ve dosyalar" kısmını tikleyerek verileri temizle butonuna tıklayın.

Kurulum
chrome://extensions sayfasına gelin (Chrome kısmını tarayıcı adına göre değiştirin örneğin: opera://extensions, brave://extensions, edge://extensions)

Eki Görüntüle 2026298

Kırmızı ile işaretlenmiş Geliştirici Modu'nu açın açtıktan sonra indirme işlemine geçeceğiz.

İndir
SteamUSDtoTL.zip linkinden ZIP dosyasını indirin ve Dosya Gezgini kullanarak ya da bir program aracılığı ile çıkartın WinRAR veya 7-ZIP gibi.

Eki Görüntüle 2026313

Eki Görüntüle 2026314

Dosyayı belgelere çıkartmanızı öneririm, çünkü klasörü silerseniz eklenti bilgisayardan silinir.

Kurulum 2
Tekrardan chrome://extensions sayfasına gelin (Chrome kısmını tarayıcı adına göre değiştirin örneğin: opera://extensions, brave://extensions, edge://extensions)

Eki Görüntüle 2026317

Geliştirici modunu açtığımızdan paketlenmemiş öge ekle butonu açıldı, butona tıklayın ve ardından dosyaların bulunduğu klasörü seçin.

Eki Görüntüle 2026318

Son rötuşlar

Eki Görüntüle 2026321

Eklentiyi ekledikten sonra hatalar kısmı gözükebilir, problem değil çünkü eklentide hata yok. Manifest sürümü 2 olduğundan Chrome'un zorla gösterdiği bir şey bu. Hatalar kısmına tıklayıp tümünü temizle butonuna basmanız yeterli.

Eki Görüntüle 2026327

Artık eklentimiz hazır!
Bakiyeden tut sipariş verilen alana kadar neredeyse her yerde fiyat bilgisi TL artık. Örnek görseller:

Eki Görüntüle 2026329

Eki Görüntüle 2026335

Eki Görüntüle 2026337

Eki Görüntüle 2026340

Eki Görüntüle 2026341

Bilgilendirme
Eklentideki dolar bilgisi https://open.er-api.com/v6/latest/USD API'sinden anlık olarak çekiliyor yani kendi kendine sürekli olarak güncellenecek. Gerçek dolar bilgisi ile hiç fark yok ya da maksimum 5-10 kuruşluk bir gecikme oluyor.
Eklentiyi kullanırken site işlevlerini ve görüntüsünü bozan hiçbir şey ile karşılaşmadım, eğer olursa F5 tuşuna basarak sayfayı refreshleyin. Hala düzelmediyse eklentiyi devre dışı bırakarak sorunun eklentiyle alakalı olup olmadığına bakın. Eğer F5 atınca düzelmeyip eklentiyi kapatınca düzeliyorsa bildirebilirsiniz (önbelleği de temizlemeyi unutmayın).
Güvenlik konusunda ise eklentinin tek yaptığı fiyat verilerini değiştirmek JavaScript kodlarını inceleyebilirsiniz. Çok nadir yerlerde fiyat bilgisi değişmiyor olabilir, oralar hakkında fikrim yok.
Bu işlev sadece tarayıcılarda geçerli bildiğiniz gibi, bunu Client'e uygulamak hakkında bilgisi olan varsa yine yazabilir. Ayrıca Firefox, Safari'ye çevirip yardımcı olacak kişilere de teşekkür ederim.

Hocam siz alana kadar dolar fırlar merak etme.

Geri
Yukarı