Steam, farklı diskteki oyunları tanır mı?

M50B28

Kilopat
Şimdi sistemimde SSD ve HDD var. Sistem SSD'de ancak sistemde sorun olduğunu düşündüğümdem SSD'yi çıkarıp HDD'ye sistemi kurarak tek başına kullanmak istiyorum. Fakat HDD içinde Steam'de bir sürü yüklü oyunum var. HDD'yi formatlamadan içine Windows kurarsam Steam'deki oyunlara ne olur? Yedeklemek gerekir mi? Ne yapmalıyım?

(Bildiğim kadarıyla) Eğer steami tekrar SSD'ye yükleyip, mevcutta bulunan oyunları tekrardan HDD'ye yüklemeye çalışırsan Steam onu oyun numaralarından anlıyor ve sadece aynı oyun orada mı diye tarıyor. Ardından oyuna giriş yapabiliyorsun. Her halükarda oyunları Steam'e tanıtman için bir yol vardır diye düşünüyorum.

Yedekleme gerekiyor ama uğraşamam dersen, sistemi kurduktan sonra istediğin oyunu indirmeye başla. Sonra indirmeyi durdur. Önceki oyun dosyalarını steam'in oluşturduğu klasörün içine at. İndirmeyi devam ettir. 5-10 saniye sonra indirmeyi bitiriyor.

(Bildiğim kadarıyla) Eğer steami tekrar SSD'ye yükleyip, mevcutta bulunan oyunları tekrardan HDD'ye yüklemeye çalışırsan Steam onu oyun numaralarından anlıyor ve sadece aynı oyun orada mı diye tarıyor. Ardından oyuna giriş yapabiliyorsun. Her halükarda oyunları Steam'e tanıtman için bir yol vardır diye düşünüyorum.
Steam SSD'de yüklü. Şimdi SSD'yi çıkarınca Steam'ı HDD'ye tekrar yüklemem gerek. Yedekleme yapsam uzun sürer gibime geliyor. Oyunların büyük kısmı HDD içinde. HDD naneyi yemese bari. Olan 500 GB oyunuma olur 1 haftada anca indiririm.
Bir kere öyle oyunumu görmedi Steam. Baştan indirmek zorunda kaldım ondan korkuyorum ben.

Diskini biçimlendirmez isen, Steam arayüzünden Steam Kütüphanesi bul diye bir menü vardı. Oradan Steam Library klasörünü seçip oyunları tanıtabilirsin.

Elbette tanır. Bende steam kalsörü 2 tane oluşturdum. Rainbow 6 yı sık oynuyorum diye SSD c sürücüsne yükledim. Diğer oyunlarım HDD de yüklüdür. Oyunu yüklerken hangi klasör diye sorduğunda ona göre seçiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı