Steam hesaplarının içinde virüs olma ihtimali var mı?

WiseTR

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050 / AMD RYZEN 5 4500 / 16 GB RAM
Meslek
Öğrenci
Hocam salakça geliyor ama bu Steam hesap satan insanlar bu oyunların içerisine veya hesabın içerisine virüs koyamaz değil mi? PC'yi yeni aldım bir şey olacak diye ödüm kopuyor.

Koyamazlar ama bazı oyunların üretici tarafından konulmuş olma ihtimali çok az olsa da yok değil
Bir de Steam hesabı alırken e postasını falan alın 2 gün sonra hesabım çalındıdan tekrar geri almasın.

Koyamazlar ama bazı oyunların üretici tarafından konulmuş olma ihtimali çok az olsa da yok değil
Bir de Steam hesabı alırken e postasını falan alın 2 gün sonra hesabım çalındıdan tekrar geri almasın.
Çok az değil, çok çok çok az. Steam bir oyunu yayınlatmadan önce kontrol ediyordur zira yayınladıkları herhangi bir oyunun içinde virüs çıkınca bütün platformun itibarına vereceği zararı düşünün.

E-posta adresini almak çözüm değil, eğer hesap sahibi Steam üzerinde satın alım yaptığı kart bilgilerini, satın alma geçmişinden bir kesiti ya da Steam'de etkinleştirdiği bir cüzdan/CD kodunu desteğe iletirse çok yüksek ihtimalle ne değişirseniz değiştirin, o hesabı alacaktır.

Hatta dolandırıcılar bile bu yüzden çeşitli yollarla Steam satın alma geçmişinizi onlara ekran görüntüsü göndermenizi istiyorlar. Yapmayın.

Bkz.

https://help.steampowered.com/tr/faqs/view/40A0-8B4B-B54B-C51A

Son düzenleme:
Hayır. Ayrıca herhangi bir virüs ile bilgisayarınıza hiçbir zarar gelmez, format atarsın yola devam.

Öyle bir şey yapamazlar. Ancak haberiniz olsun bu satılık hesapları hesap sahibi çok rahat geri alabiliyor ve bu durumda olan sizin paranıza oluyor.

Koyamazlar ama bazı oyunların üretici tarafından konulmuş olma ihtimali çok az olsa da yok değil.

Sağ olun hocalarım o zaman gönül rahatlığıyla indiriyorum oyunları.

Steam hesap satan insanlar bu oyunların içerisine veya hesabın içerisine virüs koyamaz değil mi?
Koyamazlar da paylaşımlı hesap olduğundan alıcıyla tabiri caiz maytap geçmek için siz oyundayken uzaktan bağlanıp Chrome açıp "Virüs indir" diye arama yapıyorlar :)

Çözümü basit. Remote Play özelliğini kapatın, bırakın kudursunlar.

Geri
Yukarı