Steam indirme hızı 1.3 Mbps'yi geçmiyor

İnternet sağlayıcılar Megabit terimini kullanıyor. 8 bit 1 bayt olduğundan 8'e bölmeniz lazım megabayt cinsinden anlamız için.

Oradaki hız muhtemelen MB/sn, Mbps ile farklı şeyler. Alabileceğiniz teorik en yüksek hız 2 MB/sn ancak genelde daha düşük alırsınız. Ortalama olarak 1.6 MB/sn civarlarında alıyor o paketi kullanan çoğu rastladığım. Ancak sizin daha düşük almanız da olağan tabii, özellikle hat değerleriniz zayıfsa.

Arkada kullanan başka programlar, başka cihazlar hızın düşük olmasına sebep oluyor da olabilir.

Tam olarak gelmesini bekleyemezsiniz ki zaten, Windows, Chrome ve diğer programlar da kullanıyor interneti. Arkadaşın bir problemi yok, gelmesi gereken kadar hız geliyor.
Çok bir kaybı olmadığı için sorun etmeye gerek yok zaten. Kaybın daha çok altyapı kalitesiz olduğu için olduğunu düşünüyorum. Ben hızımın tamamıyla indirme yapabiliyorum.

Mesajlarınız için sağolun... Mbps terimini görünce İngilizce'den aklıma "16 MB per second' mantığı geldi. Anladığım kadarıyla bu hızı arttırmanın pek yolu yok gibi (Fiber net dışında?).

Mesajlarınız için sağolun. Mbps terimini görünce İngilizceden aklıma "16 MB per second" mantığı geldi. Anladığım kadarıyla bu hızı arttırmanın pek yolu yok gibi? (Fiber internet dışında.)
Aslında yaklaşmışsınız. Tahmin ettiğiniz "per second" kısmı doğru. Kafa karışıklığı MB ile Mb arasında. MB olan Megabyte, Mb olan ise Megabit.

Diğer sorunuz için modeminizden hat değerlerinizi de paylaşarak yeni konu açabilirsiniz. Bu konuda tecrübe arkadaşlar var, sizi daha iyi yönlendirebilirler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı