qoray99

Kilopat
Daha fazla  
Steam'de indirme hızım stabil değil. İndirme ilk başlatıldığında yüksek hızda başlıyor. 10-15 sn sonra düşmeye başlıyor yarı hıza. Neden böyle inişli çıkışlı oluyor? Benden kaynaklı bir arıza mı yoksa Steam'den kaynaklı mı? Resimlerde gördüğünüz gibi 90 mb/sn ye kadar çıkabiliyor. TurkNet GigaFiber kullanıyorum. Ancak Steam indirmelerinde bu hızı kullanamıyorum sürekli. Ortalama 20-30 mb/snlere iniyor hız. Başladığı gibi devam etmiyor. Epic'te ve Xbox Game Pass'te 40-50 mb/sn arasında sabit gidiyor genelde. Steam'de böyle olmuyor, ara ara sıfırlanıyor hız, düşük hızlarla devam ediyor ya da. Sebebi nedir?

download4.png

download2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'de indirme hızım stabil değil. İndirme ilk başlatıldığında yüksek hızda başlıyor. 10-15 sn sonra düşmeye başlıyor yarı hıza. Neden böyle inişli çıkışlı oluyor? Benden kaynaklı bir arıza mı yoksa Steam'den kaynaklı mı? Resimlerde gördüğünüz gibi 90 mb/sn ye kadar çıkabiliyor. TurkNet GigaFiber kullanıyorum. Ancak Steam indirmelerinde bu hızı kullanamıyorum sürekli. Ortalama 20-30 mb/snlere iniyor hız. Başladığı gibi devam etmiyor. Epic'te ve Xbox Game Pass'te 40-50 mb/sn arasında sabit gidiyor genelde. Steam'de böyle olmuyor, ara ara sıfırlanıyor hız, düşük hızlarla devam ediyor ya da. Sebebi nedir?

Eki Görüntüle 1608110

Eki Görüntüle 1608106

Sunucu ile ilgili bir sorun.
Ayarlardan indirme sunucunuzu değiştirebilirsiniz.

SSD kullanımı 100'e vuruyor mu SSD yetmiyor olabilir indirme hızını 300 Mbps'e ayarla.

Ağ kullanımı yüksekken disk kullanımı da yüksekmiş.
Ağ kullanımı düşükken disk kullanımı daha çok düşmüş. Yani disk ağdan daha hızlı çalışıyor.

Geçenlerde de böyle bir konu açıldı SSD yetmediğin için yapmıştı görev yöneticisne baksın disk kullanımı kaçmış.

Ağ kullanımı düşükken disk kullanımı daha çok düşmüş. Yani disk ağdan daha hızlı çalışıyor.

Disk 100'e vuruyorsa SSD yetişmiyordur 300 Mbps'e ayarlayıp denesin bir şey kaybetmez.

Hangi sunucuları önerirsiniz? Türkiye-İstanbul kullanıyorum. Diğer Türkiye sunucularını da denedim etkisi olmadı.

Geçenlerde de böyle bir konu açıldı SSD yetmediğin için yapmıştı görev yöneticisne baksın disk kullanımı kaçmış.

Disk 100'e vuruyorsa SSD yetişmiyordur 300 Mbps'e ayarlayıp denesin bir şey kaybetmez.
Tekrardan bir kurulumu denedim. %42-43 lere kadar ortalama 70mb/sn ile geldi. Daha sonrasında tekrar bu hale geldi sıfırlanıp geri geliyor indirme ve daha düşük hızlarda. Oyunu HDD ye kuruyorum ve bu sıfırlanma zamanlarda da sürekli HDD kullanımı %99-100 dü.

Adsız.png

SSD kullanımı 100'e vuruyor mu SSD yetmiyor olabilir indirme hızını 300 Mbps'e ayarla.

300 Mbps kaç mb/sn ye geliyor tam olarak bilmiyorum 40 mb/sn ye ayarladım indirmeyi. Yine HDD kullanımı %100 ve hız yine düşüyor 15-20 mb/sn lere, sıfırlanıyor arada da.

Son düzenleme:
Hangi sunucuları önerirsiniz? Türkiye-İstanbul kullanıyorum. Diğer Türkiye sunucularını da denedim etkisi olmadı.

Tekrardan bir kurulumu denedim. %42-43'lere kadar ortalama 70mb/sn ile geldi. Daha sonrasında tekrar bu hale geldi sıfırlanıp geri geliyor indirme ve daha düşük hızlarda. Oyunu HDD'ye kuruyorum ve bu sıfırlanma zamanlarda da sürekli HDD kullanımı %99-100'dü.

Eki Görüntüle 1608120

300 Mbps kaç mb/sn ye geliyor tam olarak bilmiyorum 40 mb/sn ye ayarladım indirmeyi. Yine HDD kullanımı %100 ve hız yine düşüyor 15-20 mb/snlere, sıfırlanıyor arada da.

Hocam arada düşüp çıkması normal bende indirdigi dosyayi PC'ye yukluyordur disk de ondan çıkar.

Geri
Yukarı