Steam Moderatörü Olduğunu Söyleyen Kişiye Güvenilmeli mi?

Derhal bu kişiyle hiçbir mesaj yazmadan konuşmayı bırakmalı, şifre, e-posta ve steam ID'ni değiştirmelisin.
Kullandığın Discord hesabını da değiştirebilirsin veya DC kullanıcı adını da değiştirebilirsin.
Adamı da engelle mutlaka.

İyi geceler. Discord da tanımadığım yabancı birisi bana eski Steam hesabımla ilgili illegal işlem olduğunu söyledi ve kendisini zor durumda bırakmış. Steam hesabımı birine satmıştım anlaşarak. Ve illegal işlem yaptığını bunun için de beni taklit ettğini söylüyor bu kişi. Steam'e mail atmamı istedi ve attım. Sonra Discord'dan biri beni ekledi Steam moderatörü yazıyor. Yeni hesabını paylaş ve buraya linkli olduğundan emin ol filan dedi. Doğrulama yapmamız için bütün cihazlardan çıkış yap diyor. Güvenemiyorum anlayan birisi varsa yardımcı olabilir mi? Konuşmaları da atıyorum.

Sanki kod seklinde yazinca gercekci duruyor ya, anlamiyorum boyle insanlari. Dolandirici bu. Engelle gec.
1667170316886.png

Bu arada sunu da belirtmek isterim ki, Valve herhangi bir kanit olmadan kullaniciyi raporlandi diye yasaklamaz. Raporlayan kisiye de "o kisi yasaklanacak" diye bilgilendirme yapmaz.

Bir kisiyi veya profili sikayet ettiginiz zaman eger ortada bir kanit veya gecerli bir sebep varsa asagidaki gibi bir mesaj gelir.

Steam.png

Üyeyi söyle cezalandirdik, böyle uzaklastirma verdik, yapacagiz veya edecegiz türünden cevap vermezler.

Yıl olmuş 2022 abicim böyle şeylere kanmayın. Steam adminin işi gücü yok Discord üzerinden sizin ile özel olarak mı konuşacak? :D

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı