Steam ödeme bilgilerinin güvenliği konusunda ne kadar başarılı?

ibrahimt0

Picopat
Daha fazla  
Steam için internetten baktığımda izin olmadan para çekiliyormuş. Bende bu durumdan korktuğum için bu zamana kadar hep cüzdan kodu aldım. Onu bile havale ile ödedim. Havalede siteye kart bilgileri girmiyoruz ya ondan daha güvenli geliyor. Ama şimdi onaylı satıcıda onu geçtim, onaylı olmayan daha pahalıya satan yerde bile cüzdan kodu yok. Steam'e güvenipte yapamıyorum. Zaten kartta çok para durmuyor. Para çekilmeye çalışılsa bile (belki yetecek kadar) para olmadığı için yine de para çekilir mi ne olur?

Steam için internetten baktığımda izin olmadan para çekiliyormuş. Bende bu durumdan korktuğum için bu zamana kadar hep cüzdan kodu aldım. Onu bile havale ile ödedim. Havalede siteye kart bilgileri girmiyoruz ya ondan daha güvenli geliyor. Ama şimdi onaylı satıcıda onu geçtim, onaylı olmayan daha pahalıya satan yerde bile cüzdan kodu yok. Steam'e güvenipte yapamıyorum. Zaten kartta çok para durmuyor. Para çekilmeye çalışılsa bile (belki yetecek kadar) para olmadığı için yine de para çekilir mi ne olur?
Şöyle söyleyeyim, Steam'den eğer kart bilgilerinizi eğer tam girerseniz onay gerekmeden içindeki parayı çeker. Birde eğer kartta yeterli para yoksa parayı çekmez, yan kesici mi bu? "ne kadar varsa ver" mantığı saçma.

Bu durumdan bu kadar endişeliyseniz sanal kart oluşturun, tek seferliğe mahsus satın alım yapacağınız kadar tutar belirleyin ya da sanal kart hesabına gönderin.

Hocam Steam'e güvenmeyip cüzdan kodu satan sitelerden mi alıyorsunuz?

Sadece normal bir soru yanlış anlaşılmaz umarım.

Hocam ödeme yöntemi onayı var sanırım ondan bahsediyorlar. Steam kartın aitliğini onaylamak için tanımlarken 2 adet rastgele miktarda çekim yapıyor (yüksek miktarlar değil) size bu miktarları soruyor ve iade ediyor.

Hocam, kartınızı hesabınızda kayıtlı bırakmayın, bir şey olmaz merak etmeyin, milyonlarca insan bu yöntemle satın alım gerçekleştiriyor, bende bir zamanlar sizin gibi korkuyordum, Steam bakiye satın alıyordum, Trendyol'dan falan, baktım batacağım olmuyor, 100 TL'ye 20TL gibi paralar kesiliyor, bende direkt almaya karar verdim.

Hocam Steam'e güvenmeyip cüzdan kodu satan sitelerden mi alıyorsunuz?

Sadece normal bir soru yanlış anlaşılmaz umarım.
Sormanız normal onaylı satıcıdan alırken havale ile alıyorum bilmiyorum güvenli mi o da. Bir şikayet sitesinde gördüm küçük miktar çekmişler izinsiz çekmişler miktarı önemli değil demiş ama nasıl çektiklerini vs sormuş şikayette bulunan kişi.

Bu durumdan bu kadar endişeliyseniz sanal kart oluşturun, tek seferliğe mahsus satın alım yapacağınız kadar tutar belirleyin ya da sanal kart hesabına gönderin.
Sanal kart hiç aklıma gelmemişti bakacağım.

Teşekkür ederim cevaplarınıza.

Yeni konular

Geri
Yukarı