Steam pazar piyasası nasıl işliyor?

harunEr

Centipat
Merhaba arkadaşlar. CS'de hatıra ıtem'lerinde silahlar (mesela negev bölme hatıra itemi) herkes 10 15₺'ye koymuş ama grafiğe baktığımda birkaç kişide 5000₺'ye 10000₺'ye satmış nasıl oluyor. Bu bende o itemi 10000₺‘ye koyunca satılmıyor. Hatıra itemlerinde hangi hatıra stickerı o eşyayı değerli kılıyor da istisna olarak böyle yüksek fiyatlara satılıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok özel sticker barındırmadıkça satılmaz normalde bu tarz itemler, bence o iteme ait alış fiyatında 5000 TL ve 1000 TL bazında satış yoktu, birisi bir steam hesabında olan parayı diğer steam hesabına aktarmak için bu item'ı kullandı. Yani pazara 10000 değerinde eşya koydu ve ondan başka 10000 tl ve civarında eşya koyan yoktu, böylece yan hesabından satın aldı ve paranın bir kısmını geçmesi gereken hesaba geçirdi. 2 senaryo var, ya pahalı sticker vardı ya da dediğim gibi oldu.

Çok özel sticker barındırmadıkça satılmaz normalde bu tarz itemler, bence o iteme ait alış fiyatında 5000 TL ve 1000 TL bazında satış yoktu, birisi bir Steam hesabında olan parayı diğer Steam hesabına aktarmak için bu Item'ı kullandı. Yani pazara 10000 değerinde eşya koydu ve ondan başka 10000 TL ve civarında eşya koyan yoktu, böylece yan hesabından satın aldı ve paranın bir kısmını geçmesi gereken hesaba geçirdi. 2 senaryo var, ya pahalı sticker vardı ya da dediğim gibi oldu.

Ben 5000₺'lik olmayan bi' itemi pazara koyacağım 5000₺'ye sonra yan hesabımdan o 15₺'lik itemi 5000₺'ye çekeceğim? Mantıksız geldi bana.

Hocam doğrudur da bi' mantık hatası var eşyanın değeri öyle olsa tamam diyeceğim ama 15₺'lik itemi yan hesapla 5000₺'ye almak ne bileyim.

Hocam şimdi şöyle anlatayım bu durumu yıllardır olan bir şey bu hesabını ele geçiriyorlar senin hesabındaki bakiyeyide kendi hesaplarına atmak için 2 3 kuruşluk itemi uçuk fiyata koyuyorlar olay bundan ibaret dikkat edersen atıyorum envanterinde çok değerli karambit var ve senin hesabını ele geçiriyorlar ve hızlıca o karambiti kendi hesaplarına çekmek için 2 3 kuruşa koyuyorlar böylece senin karambitin onların envanterine geçmiş oluyor buradada böyle bir durum var bakiyeli bir hesap patlatmışlar ucuz itemi uçuk fiyattan alıyorlar bakiyeleri kendilerine geçiriyorlar.

Hocam şimdi şöyle anlatayım bu durumu yıllardır olan bir şey bu hesabını ele geçiriyorlar senin hesabındaki bakiyeyide kendi hesaplarına atmak için 2 3 kuruşluk itemi uçuk fiyata koyuyorlar olay bundan ibaret dikkat edersen atıyorum envanterinde çok değerli karambit var ve senin hesabını ele geçiriyorlar ve hızlıca o karambiti kendi hesaplarına çekmek için 2 3 kuruşa koyuyorlar böylece senin karambitin onların envanterine geçmiş oluyor buradada böyle bir durum var bakiyeli bir hesap patlatmışlar ucuz itemi uçuk fiyattan alıyorlar bakiyeleri kendilerine geçiriyorlar.

Şimdi oldu hocam teşekkür ederim :)

Geri
Yukarı