Steam pazarında artık satılmayan koleksiyon kartları değerli midir?

Steam'deki bazı ürünlerin pahalı olmasının tek nedeni ender olması değil aynı zamanda da çok popüler olmasıdır. Elinizdeki koleksiyon kartı belki çok ender bir şeydir belki de vasat, bilindik bir kart olduğunu sanmıyorum. Kartı internetten araştırarak satışa koyabilirsiniz.

Steam'deki bazı ürünlerin pahalı olmasının tek nedeni ender olması değil aynı zamanda da çok popüler olmasıdır. Elinizdeki koleksiyon kartı belki çok ender bir şeydir belki de vasat, bilindik bir kart olduğunu sanmıyorum. Kartı internetten araştırarak satışa koyabilirsiniz.
Oran veremem ama şu ana kadar elimde bulunan satılamayan kartların hiçbirinin değeri yoktu. 300-400 tane vardı belki ancak takas ile değişim yaparak rozet işlemek için kullanılır.
Kart.PNG

Takas değeri var mıdır? Varsa nedir?

Bu tür kartları takas yaparken neyi baz almamız gerek?

- Rozet gidişatına giriyorsun, ardından aşağıdaki resimde görülen "Pazarı Araştır" butonuna tıklıyorsun;
1631815570407.png

- Daha sonra karşına gelen pencerede en aşağıya inerek "Medyan Satış Fiyatları" (Bence "Meydan Satış Fiyatları" olması gerekiyor ama Steam öyle yazmış 😂) tablosuna geliyorsun, sağ alttan "Tümü" seçeneğini seçerek bu zamana kadar ki satılan Adet/Fiyat grafiğini inceleyerek kafanda ortalama bir fiyat belirleyip ilana koyuyorsun.
1631815522558.png

- Son olarak başka bir yol daha var; o da pazar sayfasında satın alma kısmında o kart için oluşturulmuş siparişleri görebilirsin. O siparişlerden de yola çıkarak bir fiyat belirleyebilirsin ama şöyle bir olasılık mevcut, örnek veriyorum kartın değeri 20 TL'dir, ama sadece bir kişi o karta 1 TL'den sipariş açmıştır ve sen o 1 TL'yi görerek ürünü 1TL'den satıp 19 TL kârdan zarar etmiş olursun. (Bahsettiğim verilmiş mevcut siparişleri aşağıdaki fotoğrafın sağ kısmında görebilirsin.)
1631815944786.png

Saygılar :)

Yeni konular

Geri
Yukarı