Steam: Satılan koleksiyon kartı tekrar düşüyor mu?

Vito Skaletta

Hectopat
Yer
Türkiye
2016 yılından beri Steam hesabım var ve ücretsiz olarak 40’tan fazla oyun edindim lakin PC kötü olduğundan indiremiyordum, yeni kullanmaya başladım. Cahilliğim için affola.

Anladığım kadarıyla X oyununda 6 kart varsa bunun yarısını oynadıkça düşürebiliyoruz ve bu kartları ister tamamlayıp profilde sergiliyor, ister satabiliyoruz. Şimdi şunu merak ediyorum; düşürdüğümüz kartları sattıktan sonra oynamayı devam edince yeniden düşüyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hayır, her oyunda belli bir sayıda kart düşürme hakkı var ve hepsini düşürdükten sonra devamı gelmiyor. Kart hakkı kalıp kalmadığı rozetler kısmında gözüküyor.

steamkart.jpg
Oynaması ücretsiz oyunlarda kart düşmemesini ve düşürdüğümüz kartları tekrar düşürememeyi anlarım da bazı oyunlarda koleksiyon kartı bulunmadığını öğrendim. Kütüphanemde 20 civarı oyunda kartlar düşmüyor maalesef. 5 kuruşluk kartlar için bu kadar kısıtlama olacaksa fazla oyun satın alabileceğimi sanmıyorum.

Oyunlara dökecek fazla bütçem yok, kart alım/satım yaparak ihtiyacım olan miktarın bir kısmını karşılarım diyordum. Düşürebildiğim 100 küsur kartlarımın anca 60₺ ettiğini hesapladım. Neyse Steam’da 40₺ var onu harcadıktan sonra daha da yüklemem artık. Zaten MP oyuncusu değildim.

Yardımlarınız için teşekkür ederim herkese. Konu kilitlenebilir artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı