Steam üzerinden alınan FH 4 çöküyor

BugraUlgen

Kilopat
Daha fazla  
RAM
8x2 16 GB Corsair Vengeance.
Ekran kartı
MSI Gaming X Trio RTX 3070.
Anakart
MSI B450M Gaming Plus.
İşlemci
Ryzen 5 3600.
Aynı bilgisayar üzerinden daha önce Game Pass ile oynadığım oyunu, Steam'den aldım fakat oyuna giremiyorum bile.
Oyun bilgisayarınız için optimize ediliyor dedikten sonra, kısa bir bekleme ekranı geliyor ve oyun hatasız bir şekilde direkt olarak kapanıyor.
Şimdiden teşekkürler.

Oyun SSD kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:
1.Adım - VCREDIST Güncellemeleri:

- Oyunların ç(a)lışması için gereken basit programlardan. İndirip içindeki "bat" dosyasını yönetici olarak çalıştırarak hepsini tek seferde kurabilirsiniz. İsterseniz teker teker de kurabilirsiniz. Yeniden başlatmak yerine her adımdan sonra kapat-aç yaparsanız daha sağlıklı olacaktır

Link

2.Adım - Oyunu Yönetici olarak Çalıştırma:

- Oyunun kurulu olduğu dizine gidip "D:/Steam/steamapps/common/ForzaHorizon4/ForzaHorizon4.exe"
sağ tıklayıp, uyumluluk sekmesine geçtikten sonra, yönetici olarak çalıştır tikini işaretliyoruz.

111111.PNG

3.Adım - Sanal RAM Ayarları:

- Windows, sanal raminizi kontrol etmesine izin vermeyin.
- Bilgisayarım->Özelliker->Gelişmiş Sistem ayarları->Performas A.-> Gelişmiş->Değiştir
- Şimdi burada bir tanesinde sanal ram olması lazım. O diski seçip->Özel Boyut-> 8192 ve 16384 olacak şekilde doldurup, Ayarla diyoruz.

222.PNG

4.Adım - Driver ve Windows Güncellemeleri:

- Arkadaşlar güncel olmak her zaman iyidir. Intel işlemciler kullanlar için Intel Driver Support uygulaması mevcut. İndirip oradan kontrol edebilirler. Ya da teker teker kontrol edebilirsiniz. AMD tarafını pek bilmiyorum kusura bakmayın.
- Windows güncellemelerini kontrol edip var ise güncelliyoruz.

5.Adım - Sonuç:

- Adımlar bittikten sonra oyunun keyfini sürebilirsiniz. Dediğim gibi kendim bulmadım. Steam/Topluluk üzerinden bulup işime yarayan çözümü Türkçeye çevirip paylaşmak istedim. Umarım probleminiz düzelir. İyi forumlar.

Kaynak

Dosya Ekleri​

• 1620251335996.png

@BugraUlgen Oyunun dosyalarını doğruladım ve 1 adet, boyutu 1 MB olan bir dosya yüklendi. Bu yüklemeden sonra oyuna girdiğimde şuana kadar bir çökme yaşamadım. Siz de bir deneyin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı