Steam yedek almama gerek var mı?

Bogazitchy

Kilopat
Yer
Sakarya/Akyazı
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen.
Yeni NVMe disk aldım. Yarın kargoda sorun olmazsa elime ulaşacak. Doğal olarak sıfırdan NVMe diskime sistem yükleyeceğim. Steam'deki oyunlarımı arayüzünden yedek almama gerek var mı? 6 TB diskim var, oyunlar da burada kurulu ve yaklaşık 1 TB'lık oyun yüklü Steam üzerinde. Bunların hepsini yedeklemeye kalksam zaten bu bir gün sürer diye düşünüyorum. Steam'i o diske kursam direkt oyunları görür mü? (Sistem 6 TB olan diskte değil. 120 GB SATA SSD diskim var onda. Onu biçimlendirip bazı oyunları ona kuracağım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunları kütüphane ile beraber diske atıp, steam ile okutursanız oyunları tekrar görür.
Hocam bazen algılamıyor öyle ya, en garanti yöntem yedek almak.

Daha önce denemiştim, oyun dosyalarını kopyalamıştım ama kabul etmemişti. Yedekleme garanti yöntem.

Geçenlerde bilgisayarıma format atmam gerekti ve Steam HDD'de duruyordu. Bilgisayarı formatladıktan sonra açmak üzere girdim, birkaç doğrulama işlemi yaparak aynı şekilde çalışmaya devam etti. Sorun olmaz diye düşünüyorum tecrübemle sabit olarak.

Bendeki sorun Steam şuanda sistemin yüklü olduğu diskte kurulu ama oyunlar HDD içerisinde. Bu dediğinizi yine aynı şekilde steami kursam yapabilir miyim?
Geçenlerde bilgisayarıma format atmam gerekti ve Steam HDD'de duruyordu. Bilgisayarı formatladıktan sonra açmak üzere girdim, birkaç doğrulama işlemi yaparak aynı şekilde çalışmaya devam etti. Sorun olmaz diye düşünüyorum tecrübemle sabit olarak.

Bendeki sorun Steam şuanda sistemin yüklü olduğu diskte kurulu ama oyunlar HDD içerisinde. Bu dediğinizi yine aynı şekilde steami kursam yapabilir miyim?
Bu şekilde daha farklı bir prosedür olabilir, aynı durumu tecrübe eden birileri varsa yazması daha iyi olur karambole bilgi verip riske atmak istemem.

Görünen yedeklemem gerekicek. Yedekleme 1 gün, geri yükleme 1 gün, gitti 2 gün. Cevaplar için teşekkür ederim :).
Risk alıyım yedek almakla uğraşmıyım dedim. Direk biçimlendirdim diski. Daha sonra Steam'i kurdum. ve diğer dikteki kütüphane klasörünü gösterdikten sonra oyunlarım geldi.
Steam>ayarlar>indirmeler>içerik kütüphaneleri>kütüphane klasörleri>kütüphane klasörü ekle seçeneklerini seçip diğer diskinizdeki steam libary klasörünü seçtiğinizde ordaki oyunları direk yüklü olarak görüyor. herhangi bir güncelleme vs. olmadan kaldığınız yerden devam ediyorsunuz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı