Çözüldü Steam'de Half-Life 2 anında indirildi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
15
Daha fazla  
Hepinize merhabalar. Başıma çok garip bir olay geldi. Size sorunumu kısaca anlatayım. 2 gün önce Steam'den Half-Life 2 indirip oynayacaktım. İndir butonuna bastım ve birkaç saniye sonra oyna butonu ortaya çıktı. Bunun normalde biraz sürmesi gerekiyordu. Yani oyun görünürde birkaç saniyede indirilip oynanmaya hazır hale geldi. Oyna butonuna bastığımda ise oyun sorunsuz bir şekilde açıldı ve oynadım. Neden olabileceğine dair düşündüm. Daha önce mevcut bilgisayarıma hiç Half-Life 2 indirmediğime eminim. Yani oyunun yedek dosyalarının Steam klasöründe olmasının imkanı yoktu. Ama ondan önce Half-Life ve Half-Life: Source oyunları yüklüydü. Steam'in bu oyunların dosyalarını alıp Half-Life 2 oyunu için kullanabilmesi gibi saçma bir şey düşündüm ve sonradan bunun imkansız olduğuna karar verdim. Uzun lafın kısası; bu tam olarak nedir? Daha önce başına bu tarz bir olay gelmiş olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir süre önce aynı konuyu açmıştım başıma gelmişti. Half-Life Source yüklüydü bende de o sebeple olacağını düşünüyorum.

Yanlışlıkla telefonunuzdan Mobil Veri ile Ağ Paylaşımını açmış olabilir misiniz?

Oyun 4 - 5 mb olarak gözüküyordu hatırladığım kadarıyla. Oynadıkça bir şeyler indiriyor diye biliyorum.

Oyun 4 - 5 MB olarak gözüküyordu hatırladığım kadarıyla. Oynadıkça bir şeyler indiriyor diye biliyorum.

Garip. Gerçi indirirken oyunun boyutuna bakamadım. 3-4 GB vardır diye düşündüm.

Bir süre önce aynı konuyu açmıştım başıma gelmişti. Half-Life Source yüklüydü bende de o sebeple olacağını düşünüyorum.

Evet açtığınız konuyu gördüm. Kimse net bir cevap verememiş. Half-Life: Source ile bir bağlantısı olabilir.

Edit: Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim, olayı çözdüm. Ben daha önce Half-Life: Source Satın alıp indirmiştim. Steam üzerinden bu oyunun yerel dosyalarına baktığımda Half-Life 2 ile ilgili birçok dosya var. Aynı şekilde Half-Life 2'nin yerel dosyalarına baktığımda ise aynı dizine gönderiyor. Bu da demek oluyor ki bu iki oyun Steam üzerinde aynı dosyaları kullanıyor. Half-Life 2'nin direk inmesinin sebebi buymuş. Konu kapanabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı