Steam'de indirme hızı sınırı var mı?

İnternetim bağlandı indirme hızım 40 mb/s olup 1 mb/s kadar düşüyor. Şu an hatta kb/slere düştü. Sorun ne olabilir?62.5 mb/s olması gerekirken. 30-40 geçmiyor. Modemi kuranlar güncelleme olacağını söylediler modem sıfır kurulduğu için yarın öbürgün kendini günceller dediler. O yüzden mi acaba? İndirme işlemi çok dalgalı. Sorun sanırım Steam de. Şu an Warzone indiriyorum genellikle 30 mb/s stabil ama bu değerin 62.5 mb/s olması lazım değil mi?

O zaman şimdiden hayırlı olsun. Ben de fibere geçtim yakın zamanda. Hızlı internet gerçekten bambaşka bir konfor.

Test ettim Steam Warzone vb gibi yerlerde bazı sınırlar var 30 Mbps geçmiyor. Fakat Ubisoft da indirmek istediğimde 62.5 görüyor. Sonuç olarak Steam'in sınırlama koyduğunu öğrenmiş olduk.

Son düzenleme:
Sorun ne olduğunu gerçekten merak ettim çünkü aşağıdaki videoda 10Gigabit hızla CoD indiriyorlar. Eğer çözerseniz konuya yazarsanız güzel olur, ilgimi çekti şuan durum.
Ama olsun yine de 40mb/s olsa bile yine Türkiye şartları altında çok iyi bir değer.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun ne olduğunu gerçekten merak ettim çünkü aşağıdaki videoda 10gigabit hızla CoD indiriyorlar. Eğer çözerseniz konuya yazarsanız güzel olur, ilgimi çekti şu an durum.
Ama olsun yine de 40mb/s olsa bile yine Türkiye şartları altında çok iyi bir değer.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet gerçekten iyi bir değer fakat hizmet alırken 62.5 mb/s bekliyorsunuz böyle olunca moral bozuyor. Eğer sadece Steam de yapsaydı bu durumu o zaman sorunu Steam'e atabilirdim fakat Warzone da da aynı seviyeye çıkabiliyor. Ubisoft da tam 62 görebiliyorum. Bu da bana Steam'in sınırlama koyduğunu düşündürüyor. Önce SSD'den kaynaklandığını düşündüm yeni modellerden olmasına rağmen fakat Ubisoft 62.5 vererek bu tezi çürüttü. Modem sıkıntısı tezini de çürüttü. Aklıma şu an da Steam de sınır uygulandığını düşünmekten başka bir şey gelmiyor. Fakat araştıracağım. Sizde bir şeyler bulursanız geri beni bilgilendirin lütfen.

Evet kısıtlıyor ve can sıkıcı şu ana kadar 65 gördüm en fazla Steam'de 1000/50 Superonline kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• 1671918430010.png
    1671918430010.png
    13,2 KB · Görüntüleme: 82
Evet gerçekten iyi bir değer fakat hizmet alırken 62.5 mb/s bekliyorsunuz böyle olunca moral bozuyor. Eğer sadece Steam de yapsaydı bu durumu o zaman sorunu Steam'e atabilirdim fakat Warzone da da aynı seviyeye çıkabiliyor. Ubisoft da tam 62 görebiliyorum. Bu da bana Steam'in sınırlama koyduğunu düşündürüyor. Önce SSD'den kaynaklandığını düşündüm yeni modellerden olmasına rağmen fakat Ubisoft 62.5 vererek bu tezi çürüttü. Modem sıkıntısı tezini de çürüttü. Aklıma şu an da Steam de sınır uygulandığını düşünmekten başka bir şey gelmiyor. Fakat araştıracağım. Sizde bir şeyler bulursanız geri beni bilgilendirin lütfen.
hocam merhaba, konuyu hortlatmış olacağım ama çözüm bulabildiniz mi? türknet 1000mbps gigafiber kullanıyorum ben de. Aynı sorun bende de var. Steam indirmeye 70-80mb/sn ile başlıyor sonra 10mb/sn bazen kb/sn ler sıfırlanmalar oluyor. Sizdeki gibi dalgalı iniyor. Ancak ubisoft, gamepass'te falan 50mb/sn lerde sabit gidiyor. Ben de harddiskten kaynaklı olabilir mi diye düşündüm ama diğer programlarda gayet hızlı iniyor, steam sıkıntılı. Bir çözüm bulabildiniz mi bu duruma? Çok can sıkıyor çünkü. 30dk da inecek şey bu yüzden 3-4 saati buluyor.

Hocam merhaba, konuyu hortlatmış olacağım ama çözüm bulabildiniz mi? TurkNet 1000MBPS GigaFiber kullanıyorum ben de. Aynı sorun bende de var. Steam indirmeye 70-80mb/sn ile başlıyor sonra 10mb/sn bazen kb/snler sıfırlanmalar oluyor. Sizdeki gibi dalgalı iniyor. Ancak Ubisoft, Game Pass'te falan 50mb/snlerde sabit gidiyor. Ben de hard diskten kaynaklı olabilir mi diye düşündüm ama diğer programlarda gayet hızlı iniyor, Steam sıkıntılı. Bir çözüm bulabildiniz mi bu duruma? Çok can sıkıyor çünkü. 30dk da inecek şey bu yüzden 3-4 saati buluyor.

Hala aynı durum da dediğiniz gibi diğer platformlardan hiç sorun yok ama Steam indirme hızını sınırlıyor.

Sorun düzeldi CAT 6 olarak gözüken Ethernet kablom aslında çakmaymış. Yeni kablo aldım ve şu an da tam performans ile indiriyor. 50-60 mb/s görüyor.

Son düzenleme:
Hala aynı durum da dediğiniz gibi diğer platformlardan hiç sorun yok ama Steam indirme hızını sınırlıyor.

Sorun düzeldi CAT 6 olarak gözüken Ethernet kablom aslında çakmaymış. Yeni kablo aldım ve şu an da tam performans ile indiriyor. 50-60 mb/s görüyor.

Bende de bu tarz bir sorun vardı. Steam de indirme hızım Türkiye sunucularında aşırı gereksiz düşüyor hatta 1 2 Mbps indirmeye başlıyordu. Benim size önerim, Steam'de sol üstte bulunan steam> ayarlar> indirmeler> indirme bölgesinden Almanya-münih'i seçmeniz. Ben böyle yaparak düzelttim şu an gayet iyi şekilde ilerliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı