Steam'de kur artarsa diye TL bazında para bekletmek mantıklı mı?

ysf_emr1903

Hectopat
Merhaba, CS:GO'da yaklaşık 2000 küsur lira değerinde envanterim var. Cumhurbaşkanı seçimlerinden sonra eğer Türk lirası değer kazanırsa, Steam pazarı dolar üzerinden döndüğü için benim envanterimin TL bazında değeri azalacak. Ben bu envanterimdeki itemleri seçimden önce mesela 2000 liraya satsam toplam, seçimden sonra eğer döviz düşerse benim Steam'deki param hala 2000 lira olarak mı kalır?

Evet 2000 TL olarak kalır. Fakat Steam kur fiyatını aşağı ne zaman çeker veya oyunları yayınlayanlar Steam kuru ile beraber fiyatları da aşağı çeker mi kesin değil. Sonuçta Steam doları TL'ye sabitlemek için 10 yıl civarı bekledi. Karar senin.

Evet 2000 TL olarak kalır. Fakat Steam kur fiyatını aşağı ne zaman çeker veya oyunları yayınlayanlar Steam kuru ile beraber fiyatları da aşağı çeker mi kesin değil. Sonuçta Steam doları TL'ye sabitlemek için 10 yıl civarı bekledi. Karar senin.

CS:GO itemleri açısından bahsetmiştim aslında kur fiyatını. Oyunlarda vs. kuru daha düşük miktara sabitlediğini ve geç değiştirdiğini biliyorum ancak oyun itemlerinde vs. güncel kur kullanılıyor. Eğer hesaptaki para sabit kalıyorsa güzel, teşekkürler cevabınız için.

Geri
Yukarı