Steam'de USB PS Controller butonları Xbox Controller butonları olarak gözüküyor

BBaho

Hectopat
Daha fazla  
USB PS Controllerını bilgisayara takıp Steam'de etkinleştirdim. Geniş ekrana geçiş yaptığımda butonlar PlayStation butonları olarak gözüküyor ama oyunlarda Xbox butonları gözüküyor. Xbox butonlarını PlayStation butonlarına nasıl çevirebilirim?

Hocam, normal bir durum. Oyun içinde Xbox olarak gözükür. Microsoft'un kolu Xbox.

Hangi oyunlarda yaşıyorsunuz bu sorunu? Bazı oyunların oyun içi ayarı oluyor, bazı oyunlarda da sadece Xbox butonları görünüyor olabilir.

Yok hocam örneğin Steam'de The Witcher 3'te PS butonları gözüküyor DS4 kullanırken.

Şu ana kadar Dead cells,Battlefield 1 ve Metal Gear Solid 5'te yaşadım bu sorunu.

Şu ana kadar Dead cells,Battlefield 1 ve Metal Gear Solid 5'te yaşadım bu sorunu.
Dead Cells için büyük resim modunda "playstation desteği" diye bir ayarı kapatmayı deneyebilirsiniz. Steam'in yabancı forumlarında gördüm.

MGS5 için buton simgesi değiştiren mod önermişler. Belki ilk önerim burada da işe yarar.

BF1'i neden kontrolcüyle oynuyorsunuz hocam :D Online FPS'te garip geldi.

Ben kendi DS4'ümü hiçbir ayar yapmadan bağladığımda TW3'te PS4 butonları görüyorum. Hiç kontrolcü ayarlarına vs girmedim. Başka oyunda da denemediğim için fazla fikrim yok açıkçası.

Şimdi ayarlarıma baktım, kontrolcü ayarlarında sadece ilk kutu işaretli. PS4, Xbox vs kutularının hiçbiri işaretli değil.
2021-01-26 (1).png

Yeni konular

Geri
Yukarı