Steam'de yasaklı GTA V kaldırılıp yeniden alınabilir mi?

emregunel0

Hectopat
GTA Online'den uzun süre önce ban yedim. Şimdi ise YouTube'da karşıma çıktı ve aklıma bir fikir geldi. Ben bu oyunu Steam hesabımdan kaldırıp, bir başka siteden aldığım Steam anahatarla geri kütüphaneme ekleyip farklı Social Club hesabından girsem Online oynayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam hesabınızdan Social Club hesabı bağlantısını ayırabilirseniz ve Steam'den yeni bir CD anahtarı edinebilirseniz mümkün. Steam'den GTA V oyununu kaldırsanız bile tekrardan satın aldığınızda size aynı CD anahtarı veriliyor. Bağlantısını kaldırdığınız Social Club hesabı yerine farklı hesaba da bu anahtarı giremezsiniz. Steam Destek ile iletişime geçip yeni bir CD anahtarı almanız gerekiyor fakat bunu yapacaklarının bir garantisi yok.

GTA Online'den uzun süre önce ban yedim. Şimdi ise YouTube'da karşıma çıktı ve aklıma bir fikir geldi. Ben bu oyunu Steam hesabımdan kaldırıp, bir başka siteden aldığım Steam anahatarla geri kütüphaneme ekleyip farklı Social Club hesabından girsem Online oynayabilir miyim?
Steam hesabınızın profilinde bir oyundan yasaklandı diyorsa sanmıyorum.
Fakat mantıklı bir çözün gibi işe yarayabilir.

Steam hesabınızdan Social Club hesabı bağlantısını ayırabilirseniz ve Steam'den yeni bir CD anahtarı edinebilirseniz mümkün. Steam'den GTA V oyununu kaldırsanız bile tekrardan satın aldığınızda size aynı CD anahtarı veriliyor. Bağlantısını kaldırdığınız Social Club hesabı yerine farklı hesaba da bu anahtarı giremezsiniz. Steam destek ile iletişime geçip yeni bir CD anahtarı almanız gerekiyor fakat bunu yapacaklarının bir garantisi yok.

Steam CD key satılan sitelerden alıp aktivasyon etsem sonuçta o zaman aynı CD keyi vermiş olmazlar.

Steam'de aktifleştirdiğiniz anahtar ile Steam'in size Social Club için verdiği anahtar farklı.

Örneğin:
  • Steam'den satın aldınız ve Social Club için size X anahtarı verildi.
  • Oyunu hesabınızdan kaldırdınız ve anahtar veya mağaza yoluyla yeniden satın aldınız. Social Club için size yine X anahtarı verildi. Social Club hesabı bağlantısı aynı kalacağı için yine aynı yasaklanmış hesaba giriş yaparsınız. Bu bağlantıyı kaldırıp farklı bir hesaba giriş yapmaya çalışırsanız da hatalı anahtar uyarısını alırsınız ve oyunu oynayamazsınız.
Çalışması için böyle yapmanız gerekiyor:
  • Social Club bağlantısını ayırmalısınız. Social Club hesabı silinince bu bağlantı kesiliyordu fakat değişmiş olabilir.
  • Steam Destek ile iletişime geçip yeni bir CD anahtarı istemelisiniz. Oyunu hesabınızdan kaldıracaklar ve yeniden satın almanızı isteyecekler.
  • Oyunu yeniden satın alacaksınız ve yeni bir Social Club hesabına giriş yapıp size verilen Y anahtarını aktifleştireceksiniz.

Tekrar satın alamazsınız steam size bu oyun zaten sizin kütüphanenizde var diyip desteğe yönlendirir destekten de oyunu tekrar kütüphanenize eklersiniz. Yeni hesap açmanız gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı