Steam'den Hiçbir şey İnmiyor

Bir süre düzeldi ve sonra tekrar gitti. Anlayamıyorum sorun nedir ?

Bence steam’den kaynaklı bir sorun. Bu sorunu da çoğu kişi yaşıyor diye anlıyorum ufak bir araştırma yapınca. En kısa sürede çözerler diye umuyorum.

Bende 3 sn iniyor sonra 15 saniye kopuyor, sonra tekrar 3 sn iniyor böyle devam ediyor.. Artık çözülene kadar böyle devam. Hayır başka yerden de indiremiyorsun.
Bende düzeldi arkadaşlar, 10mb/sn hızında indiriyorum. Umarım tekrarlamaz.
Sizde bir deneyin isterseniz.

Son düzenleme:
Bu sorun birkaç gün sonra kendiliğinden düzeldi. Tabii benim açımdan düzeldi. Bu sorun hakkında benim tahminim birkaç sebep var.

Bunlardan biri Steam Serverları zaman zaman bakıma giriyor. Bazıları açıktan kullanıcılarla duyuruluyor. Kopma, düşme, bağlantı hataları gibi sorunların olacağını söylüyorlar. Bazıları da habersiz denetimler olabilir. Bu gibi durumlarda indirme sorunu çıkıyor.

Bir başka teorim ise internet sağlayıcılarından kaynaklı IP sorunları. Statik ya da Dinamik IP kullanımına göre Steam bazı IPleri kontrol edip server erişimi sağlıyor olabilir. Benzer şekilde Türkiye internet altyapısıyla alakalı çalışmalarda istenilen akışı sağlayamama durumu.

Son teorim ise işte bunlar hep itlik serserilik peşinde koşan Steam IT Departmanı'nın oyunları.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı