Steam'den oyun oynarken FPS aniden düşüyor

levent1453

Femtopat
Daha fazla  
Hocam iyi günler. Steam'den oyun oynarken aniden FPS düşüyor ve 15 saniye sonra düzeliyor ama sonra tekrar oluyor. Minecraft oynarken FPS düşmüyor. Sadece Steam de oluyor bu sorun. Çözümünü bilen var mı?

Dosya Ekleri

• 1692792636100.png
    1692792636100.png
    310,8 KB · Görüntüleme: 13
  • 1692792708360.png
    1692792708360.png
    88,6 KB · Görüntüleme: 10
Tamamdır teşekkürler.

3'Lü EDP'yi göremedim.
Sorunu düzeltmem mümkün değil. Anakart ayarlarınızı değiştirmemiz lazım. Varsa sisteminizin performans uygulaması, oradan en yüksek performansı seçin. EC sinyali ile belki sorunu çözebilir. Ama öbür türlü imkansız. Bilgili birisinin güzelce ayarlaması lazım. Ben ayarlardım da erişim yok.

Sorunu düzeltmem mümkün değil. Anakart ayarlarınızı değiştirmemiz lazım. Varsa sisteminizin performans uygulaması, oradan en yüksek performansı seçin. Ec sinyali ile belki sorunu çözebilir. Ama öbür türlü imkansız. Bilgili birisinin güzelce ayarlaması lazım. Ben ayarlardım da erişim yok.

Performans uygulaması yok. Peki BIOS ayarlarında ne yapacağımı söyler misiniz belki HP için vardır.

Performans uygulaması yok. Peki BIOS ayarlarında ne yapacağımı söyler misiniz belki HP için vardır.
Çok detay şeyler. VR Voltage Limiti arttırmanız lazım ama arttırıp anakartı da bozabilirsiniz. O yüzden giriş seviyesi sistem almayın diyorum.

Ya da DRAM RAPL/DDR RAPL kapatmanız lazım ama bu da benzer şekilde zarar verebilir.

Geri
Yukarı